Panel logowania
logowanie
Dział download
pobierz
Linki
linki
Forum
forum
Publikuj własne teksty
publikuj
Galerie
galerie
Filmy
filmy
Kartki
kartki
Ogłoszenia
ogłoszenia
Pogoda
pogoda
Strony i blogi
strony/blogi
Poczta
poczta 15gb
REKLAMA / ADVERTISING
>>> OFERTY PRACY FAS
Tłumacz / Słownik PL~EN
Menu główne:
Strona główna
Wiadomości
Wydarzenia
Felietony, porady
Forum
Blogi
Dublin i Irlandia
Przed wyjazdem...
Do załatwienia
Praca
Oferty pracy FAS
Mieszkanie
Transport
Prawo jazdy
Ważne namiary
Partnerzy
Szukaj w serwisie
Zasady korzystania
O Portalu
Napisz do nas
Reklama / Advertising
Pomoc
Logowanie
Użytkownik

Hasło

Zapamiętaj
Przypomnienie hasła
Konto? Zarejestruj się!
Dodaj do ulubionych
 
 
Banner
Strona główna arrow Wiadomości arrow Wiadomości arrow Polowanie na małżonków
Polowanie na małżonków E-mail


Polowanie na małżonkówBrytyjskie władze mają prostą odpowiedź na bolączki spowodowane gospodarczą zapaścią, wysokim bezrobociem i niezadowoleniem społecznym: uszczelnienie granic, zahamowanie imigracji i polowanie na tych, którzy na Wyspach przebywają nielegalnie. W osiągnięciu tych celów pomóc ma ograniczenie liczby fikcyjnych małżeństw


Według marcowego raportu brytyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych w zeszłym roku liczba fikcyjnych ślubów w UK wzrosła o 60 proc. W związku z tym urząd stanu cywilnego zamierza wzmocnić czujność. Imigranci będą musieli udowodnić, że z partnerem bądź partnerką, którą zamierzają poślubić na Wyspach, łączy ich coś więcej niż tylko chęć otrzymania ślubnej wizy. Papierowe małżeństwa to dla wielu szansa na wizę, legalną pracę, a potem obywatelstwo unijne. I lepsze życie. Teraz furtka, będąca stosunkowo łatwym sposobem na brytyjskie obywatelstwo, zostanie zamknięta.

Żerowanie na nielegalnych

Aranżacją fikcyjnych małżeństw na Wyspach zajmują się gangi, członkowie organizacji pomagających imigrantom oraz pojedyncze osoby. Koszty są różne - od 1,5 do 15 tys. funtów. Gangi, które za swoje usługi często biorą nawet więcej (10-20 tys. funtów), oferują "małżonka" niemal natychmiast. Z reguły skojarzone pary wyjeżdżają poza Wielką Brytanię, biorą ślub za granicą i wracają na Wyspy. Potem każdy udaje się w swoją stronę. Cały proces trwa zaledwie kilka tygodni. W 2009 r. serwis heraldscotland.com poinformował o wzroście liczby fikcyjnych małżeństw między mieszkającymi w Szkocji Polkami, a obywatelami państw spoza Unii Europejskiej. Od zainteresowanych mężczyzn, głównie obywateli Algierii, Afganistanu, Turcji i Pakistanu, wyspecjalizowana w tym procederze grupa za całościową usługę brała 10 tys. funtów. Podstawione Polki za fikcyjne małżeństwo otrzymywały jedną trzecią tej sumy. Pomoc oferują także "imigracyjni doradcy". W 2010 r. głośno było o Ali Imranie, prowadzącym biuro z tego typu usługami we wschodnim Londynie. Padł on ofiarą prowokacji BBC. Podstawionemu przez brytyjską telewizję "nielegalnemu imigrantowi" Jaspalowi Imran udzielił kilku rad na temat zawarcia fikcyjnego małżeństwa. Imigracyjni doradcy po cichu bronią Imrana i przekonują, że wokół imigrantów, zwłaszcza nielegalnych, panuje teraz bardzo negatywna atmosfera. Tymczasem są to ludzie po trudnych przejściach, żyjący ciągłym stresie i strachu przed deportacją. Fikcyjne małżeństwo to dla nich czasem jedyna szansa na normalne funkcjonowanie, ubezpieczenie społeczne i legalne zatrudnienie.Nie palić, nie wsadzać, zalegalizować!

Według raportu Institute for Public Policy Research (IPPR) z 2007 r., amnestia dla nielegalnych imigrantów byłaby korzystna przede wszystkim dla brytyjskiej gospodarki. Zalegalizowanie osób przebywających w szarej strefie przyniosłoby brytyjskiemu budżetowi dodatkowe sześć miliardów funtów. Nick Pearce, dyrektor IPPR, podczas publikacji raportu ogłosił, że "nielegalnym imigrantom należy dać szansę. W Wielkiej Brytanii tysiące osób pracuje każdego dnia, często w okropnych warunkach, za żałosne wynagrodzenie. Pracownicy bez stałego prawa pobytu są nieludzko eksploatowani, padają ofiarami globalnej przestępczości i wyłudza się od nich pieniądze, grożąc doniesieniem do władz o ich nielegalnym pobycie". Austin Ivereigh z organizacji Strangers Into Citizens przekonuje, że "wielu emigrantów zapuściło tu korzenie, posyła dzieci do szkoły i ciężko pracuje. Rząd powinien wyciągnąć ich z cienia, aby mogli odgrywać swoją rolę w brytyjskim społeczeństwie i płacić podatki". Na te argumenty rząd pozostaje jednak głuchy. Nielegalni imigranci zostali wyznaczeni na kozłów ofiarnych ekonomicznego kryzysu. Zaostrzenie antyimigracyjnej polityki nie rozwiąże jednak problemów wzrastającego bezrobocia i spowolnienia gospodarczego. Doprowadzi za to do wzrostu znaczenia gangów oferujących fałszywe dokumenty i fikcyjne małżeństwa.

Radosław Zapałowski
Praca i Życie za Granicą


Według raportu London School of Economics "The study into the economic impact of an amnesty for illegal immigrants" deportacja ponad 700 tys. nielegalnych imigrantów (szacunkowe dane liczby osób bez prawa stałego pobytu w UK według Home Office) zajęłaby Wielkiej Brytanii 34 lata i kosztowała 9 miliardów funtów.

 

<Poprzednia   Następna>
 

Tysiące ofert pracy z całej Irlandii!
Najnowsze ogłoszenia
Randki w Irlandii i na Świecie
Różne (16.12.2017)
Leczenie ortopedyczne
Usługi (12.12.2017)
Narożnik Marcos
Sprzedam (12.12.2017)
Paczki, Przeprowadzki Irl-Pl, Kurier
Różne (07.12.2017)
Meblościanka Hugo
Sprzedam (05.12.2017)


 
= Ogłoszenie ze zdjęciem
Ostatnio na forum:
1: ANKIETA - Odbiór mediów polonijnych w Irlandii by evelynkie
2: Odp:Szukam księgowej lub biura księgowego w Irlandii by orlabenson1
3: wymiana starej waluty na euro by arthrawn76
4: Jak wam się wiedzie? by bsos13
5: przedtreningówka dla żony by kwauuel
Wiadomości różne
Newsy: Biznes, IT
Mamy wysokie noty!

STRONA NA PIĄTKĘ! w Interia.pl
CZTERY GWIAZDKI! w Onet.pl
DOBRA STRONA! w Gwiazdor.pl