Panel logowania
logowanie
Dział download
pobierz
Linki
linki
Forum
forum
Publikuj własne teksty
publikuj
Galerie
galerie
Filmy
filmy
Kartki
kartki
Ogłoszenia
ogłoszenia
Pogoda
pogoda
Strony i blogi
strony/blogi
Poczta
poczta 15gb
REKLAMA / ADVERTISING
>>> OFERTY PRACY FAS
Tłumacz / Słownik PL~EN
Menu główne:
Strona główna
Wiadomości
Wydarzenia
Felietony, porady
Forum
Blogi
Dublin i Irlandia
Przed wyjazdem...
Do załatwienia
Praca
Oferty pracy FAS
Mieszkanie
Transport
Prawo jazdy
Ważne namiary
Partnerzy
Szukaj w serwisie
Zasady korzystania
O Portalu
Napisz do nas
Reklama / Advertising
Pomoc
Logowanie
Użytkownik

Hasło

Zapamiętaj
Przypomnienie hasła
Konto? Zarejestruj się!
Dodaj do ulubionych
 
 
Strona główna arrow Felietony, porady arrow Felietony, porady arrow Podaruj sobie ciszę
Podaruj sobie ciszę E-mail


Podaruj sobie ciszęCo zrobić, żeby się zmienić? Wszystkie postanowienia, których celem jest sprawić, aby nasze życie stało się lżejsze, lepsze lub spokojniejsze to zawsze dobry pomysł. Postanowienia powinny być dostosowane do naszych osobistych możliwości, zgodne z naszymi rzeczywistymi potrzebami i adekwatne do okoliczności, w których aktualnie się znajdujemy.

Gazetae.com

Nie jest to proste zadanie, bo jak mieć pewność, czy to co sobie planujemy nie przerośnie nas, nie stanie się dla nas dodatkowym ciężarem, a w konsekwencji, zamiast dodać nam skrzydeł, odbierze nadzieję.  

Istnieje wiele strategii, w jaki sposób zwiększyć szansę zrealizowania naszych planów i postanowień. Być może zabrzmi to absurdalnie, ale aby zwiększyć szansę na realizację swoich zamierzeń na początek trzeba przestać działać, zatrzymać się, wyłączyć "napęd", a w zamian włączyć "zasilanie".

Moment ten trzeba wykorzystać do tego, aby móc przeanalizować swoją sytuację, emocje które nam właśnie towarzyszą, nasze potrzeby.  Może to być okazją stanąć "twarzą  w twarz" z własnymi lękami. Często okazuje się, że "nie taki diabeł straszny?" Ale jak to zrobić? Jak się zatrzymać? Co to właściwie znaczy?

Bardzo pomocna w tym celu jest cisza. Jej pozytywny, istotny wpływ na rozwój osobisty, na umiejętność rozpoznania swoich potrzeb, a także jej wzmacniający wpływ na proces automotywacji zaobserwowali między John Kabat Zinn, profesor medycyny Uniwerystetu Massachutsetts, autor wielu znanych publikacji książkowych, w których nawiązuje do zbawiennego oddziaływania ciszy (chociażby w książce "Gdziekolwiek jesteś bądź") czy też Segal Zindel profesor psychiatrii na Uniwersytecie w Toronto. Są to twórcy i propagatorzy wyjątkowo skutecznej metody terapeutycznej zwanej Mindfullnes Cognitive Therapy. Skuteczność tej metody, polegająca na istotnej poprawie jakości życia i zwiększenia wewnętrznego dobrostanu została poparta badaniami przeprowadzonymi miedzy innymi przez Shapiro, Schwarza i Bonnera w 1998 roku oraz przez Wiliamsa, Kolara, Regera i Pearsona w 2001 roku.Metoda, o której wspominają John Kabat Zinn i inni, jest niezwykle oszczędna - cisza nic nie kosztuje. Wprawdzie nie każdy z nas ma taki luksus, aby w bezproblemowy sposób zafundować sobie chwilę tylko dla siebie, ale każdy wysiłek w tym celu jest niezwykle cenny. Na początek warto zacząć od tego, aby wyłączyć telewizor, radio, na chwilę odłożyć telefon - przestać nawykowo lub ze strachu właśnie przed ciszą szukać towarzystwa. Odzyskany w ten sposób czas, albo raczej ciszę, przeznaczymy dla siebie i z niej skorzystajmy. Zaparzmy sobie herbaty, wygodnie rozsiądźmy się w fotelu lub na sofie - tylko my, nasza przestrzeń i ta oto chwila - i co? I nic.

I wtedy właśnie mamy o wiele większą szansę przyjrzeć się swoim myślom, emocjom, potrzebom, lękom. Uświadomić sobie i poczuć, co jest dla nas ważne, a co nie. Co nas ogranicza, a co nas buduje. Czego potrzebujemy, a czego nie chcemy.

Dla niektórych początkowy kontakt z ciszą może być bolesny, dla innych od razu stanie się inspiracją. Bez względu na to, krok po kroku, za każdym kolejnym razem, będziemy nawiązywać głębszy kontakt ze samym sobą. Podarować sobie ciszę, to nic innego jak odzyskiwać kontakt ze samym sobą. Im częściej będziemy korzystali z dobrodziejstwa ciszy, tym łatwiej będzie nam rozpoznać swoje rzeczywiste potrzeby, możliwości. Z czasem nauczymy się adekwatnie do nich planować swoje życie i co najważniejsze, realizować te plany. Podarujmy sobie ciszę, warto.

Joanna Szarwińska

Artykuł powstał przy współpracy z biurem doradczo-szkoleniowym - Dom Szkoleniowy w Edynburgu
http://www.domszkoleniowy-js.pl/pl/


Materiał pochodzi z serwisu Gazetae.com
www.gazetae.com

 

<Poprzednia   Następna>
 

Tysiące ofert pracy z całej Irlandii!
Najnowsze ogłoszenia
Zestaw stołowy Alaras II
Sprzedam (13.02.2018)
Elegancki narożnik Boston
Sprzedam (13.02.2018)
Promocja - Narożnik Oslo
Sprzedam (09.02.2018)
Meble dziecięce Tenus
Sprzedam (08.02.2018)
Nowoczesny narożnik Aldo - Tanie Polskie Meble w Irlandii
Sprzedam (08.02.2018)


 
= Ogłoszenie ze zdjęciem
Ostatnio na forum:
1: ANKIETA - Odbiór mediów polonijnych w Irlandii by evelynkie
2: Odp:Szukam księgowej lub biura księgowego w Irlandii by orlabenson1
3: wymiana starej waluty na euro by arthrawn76
4: Jak wam się wiedzie? by bsos13
5: przedtreningówka dla żony by kwauuel
Wiadomości różne
Newsy: Biznes, IT
Mamy wysokie noty!

STRONA NA PIĄTKĘ! w Interia.pl
CZTERY GWIAZDKI! w Onet.pl
DOBRA STRONA! w Gwiazdor.pl