Panel logowania
logowanie
Dział download
pobierz
Linki
linki
Forum
forum
Publikuj własne teksty
publikuj
Galerie
galerie
Filmy
filmy
Kartki
kartki
Ogłoszenia
ogłoszenia
Pogoda
pogoda
Strony i blogi
strony/blogi
Poczta
poczta 15gb
REKLAMA / ADVERTISING
>>> OFERTY PRACY FAS
Tłumacz / Słownik PL~EN
Menu główne:
Strona główna
Wiadomości
Wydarzenia
Felietony, porady
Forum
Blogi
Dublin i Irlandia
Przed wyjazdem...
Do załatwienia
Praca
Oferty pracy FAS
Mieszkanie
Transport
Prawo jazdy
Ważne namiary
Partnerzy
Szukaj w serwisie
Zasady korzystania
O Portalu
Napisz do nas
Reklama / Advertising
Pomoc
Logowanie
Użytkownik

Hasło

Zapamiętaj
Przypomnienie hasła
Konto? Zarejestruj się!
Dodaj do ulubionych
 
 
Strona główna arrow Felietony, porady arrow Felietony, porady arrow Wiosenne w sercach porządki
Wiosenne w sercach porządki E-mail


Wiosenne w sercach porządkiNastała wiosna, pora roku ubóstwiana przez poetów, ogrodników i małe dzieci. Bo oto wraz z ciepłym wiaterkiem powróciła wena, ziemia rozpulchniła się, gotowa do ponownego cudu rodzenia, a  ciepłe ubrania można ukryć na dnie szafy.

Gazetae.com

Wiosna ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, wraz z rosnącą temperaturą pozbywamy się oprócz ciepłych kurtek, pesymistycznych myśli i z nadzieją patrzymy przed siebie. Jeśli kobieta poczuje w sercu marcową odwilż, oj może zacząć dziać się.

Może sprawiają to żonkile, może ożywiony świergot w żywopłotach, a może po prostu lepsze okulary, faktem jest, że właśnie teraz niejedna niewiasta przeciera oczy i głośno dziwi się samej sobie. Co ja robię ze swoim życiem? Czemu tkwię przy tym człowieku? Jakim cudem on mnie jeszcze nie zostawił? Tak, kobiety mają dziwną na naturę, zaczynają na wiosnę widzieć rzeczy takimi jakie są w rzeczywistości.

Samotność. W zimowe wieczory łatwo jest się zaszyć z książką w jakimś kącie lub zasiąść przed telewizorem i dać się porwać w otchłań czyjegoś życia. Gdy słońca więcej, pragniemy czegoś jeszcze. Zakupy dają chwilową radość, smaczne jedzenie poprawia humor, ale to błękitne niebo i panosząca się zieloność obiecują przeżycie czegoś cudownego, niepowtarzalnego. Chciałoby się iść przed siebie trzymając kogoś za rękę. Chciałoby się zaglądać komuś w oczy, by odczytać w nich miłość. Chciałoby się wrócić do domu i kochać z kimś.Cierpienie. Cóż z tego, że ludzie razem mieszkają, gdy ich wzajemne relacje powodują ból i cierpienie. Ileż to kobiet wyczekuje w oknie znajomej sylwetki, by poznać od pierwszej chwili. Pił, czy nie? Ileż nie doczeka się swojego mężczyzny, nie tej nocy, w każdym bądź razie. Ileż kobiet będzie kochać się i udawać, że jest im dobrze? Tkwimy w nieszczęśliwych związkach łudząc się, że z czasem ułoży się jakoś. Godzimy się na zło w imię zamierzchłych dobrych czasów, kiedy to przysięgaliśmy sobie różne rzeczy.

Kompleksy. Jesteśmy za grube, mamy kiepską pracę, nie potrafimy wychowywać własnych dzieci, czujemy się gorsze od każdej innej kobiety. Nasi partnerzy, mężowie już dawno przestali nas komplementować, a my rozczulamy się nad naszymi niedoskonałościami i płaczemy w poduszkę.

Tymczasem wiosna to najlepszy moment na pobudkę z odrętwienia dla samotnych, cierpiących i zakompleksionych. I aż dziw, że półki sklepowe nie uginają się pod ciężarem koszulek z krzykliwymi napisami typu: SZUKAM KOGOŚ!, MAM DOŚĆ! albo POSIADAM WIELE ZALET! Myślę, że zrobiłyby furorę. Chociaż zawsze można zrobić użytek z t-shirta i mazaka, prawda?

Ale to zaledwie początek, mały kroczek na drodze do uszczęśliwienia siebie, do zaspokojenia podstawowych potrzeb ludzkich. Bo poza oczywistymi fizjologicznymi, potrzeba poczucia bezpieczeństwa, miłości i przynależności oraz szacunku i uznania są najważniejszymi dla każdego człowieka.

Zatem do roboty, łapmy za miotły i wymiatajmy za nasze progi smutki i zmartwienia, zmobilizujmy się do działania, jakiegokolwiek, bo początek zmian może okazać się dla nas zbawienny.
Jestem żywym dowodem na poparcie mych słów, nie cierpię już z powodu zadanych mi ran, znalazłam inną miłość i oparcie. A teraz, pa! Lecę na zumbę, a potem do fryzjera.

Hanna Łącka

Materiał pochodzi z serwisu Gazetae.com
www.gazetae.com

 

<Poprzednia   Następna>
 

Tysiące ofert pracy z całej Irlandii!
Najnowsze ogłoszenia
Zestaw stołowy Alaras II
Sprzedam (13.02.2018)
Elegancki narożnik Boston
Sprzedam (13.02.2018)
Promocja - Narożnik Oslo
Sprzedam (09.02.2018)
Meble dziecięce Tenus
Sprzedam (08.02.2018)
Nowoczesny narożnik Aldo - Tanie Polskie Meble w Irlandii
Sprzedam (08.02.2018)


 
= Ogłoszenie ze zdjęciem
Ostatnio na forum:
1: ANKIETA - Odbiór mediów polonijnych w Irlandii by evelynkie
2: Odp:Szukam księgowej lub biura księgowego w Irlandii by orlabenson1
3: wymiana starej waluty na euro by arthrawn76
4: Jak wam się wiedzie? by bsos13
5: przedtreningówka dla żony by kwauuel
Wiadomości różne
Newsy: Biznes, IT
Mamy wysokie noty!

STRONA NA PIĄTKĘ! w Interia.pl
CZTERY GWIAZDKI! w Onet.pl
DOBRA STRONA! w Gwiazdor.pl