Panel logowania
logowanie
Dział download
pobierz
Linki
linki
Forum
forum
Publikuj własne teksty
publikuj
Galerie
galerie
Filmy
filmy
Kartki
kartki
Ogłoszenia
ogłoszenia
Pogoda
pogoda
Strony i blogi
strony/blogi
Poczta
poczta 15gb
REKLAMA / ADVERTISING
>>> OFERTY PRACY FAS
Tłumacz / Słownik PL~EN
Menu główne:
Strona główna
Wiadomości
Wydarzenia
Felietony, porady
Forum
Blogi
Dublin i Irlandia
Przed wyjazdem...
Do załatwienia
Praca
Oferty pracy FAS
Mieszkanie
Transport
Prawo jazdy
Ważne namiary
Partnerzy
Szukaj w serwisie
Zasady korzystania
O Portalu
Napisz do nas
Reklama / Advertising
Pomoc
Logowanie
Użytkownik

Hasło

Zapamiętaj
Przypomnienie hasła
Konto? Zarejestruj się!
Dodaj do ulubionych
 
 
Strona główna arrow Felietony, porady arrow Felietony, porady arrow Work - life balance
Work - life balance E-mail


Work - life balanceCoraz więcej młodych ludzi w wieku 25-40 lat korzysta z pomocy psychologa lub terapeuty. Zaangażowani w realizację własnych celów zawodowych i uzyskanie wysokiego standardu życia zatracają się w wiecznej gonitwie. Z czasem uświadamiają sobie, że mają problem z partnerem, z dziećmi, ze zdrowiem, ze snem... Ogólnie miało być pięknie, a tu...


Psychospace

Work - life balance, work - family balance, czyli zrównoważyć pracę i życie

Bardzo modne ostatnio terminy robią w Polsce karierę. Jeszcze niewielu polskich pracodawców stać na rozwiązania w tym zakresie, ale coraz częściej zdają oni sobie sprawę z nieuchronności ich wprowadzania. Niezadowolony z własnego życia staje się nieefektywny, zaraża innych negatywizmem. Firma traci wówczas produktywnego dotychczas pracownika, a atmosfera w pracy nie służy osiąganiu wysokich wyników. To tyle od strony pracodawcy.

A od strony pracownika...

Absolwenci wyższych uczelni mają wybór: zatrudnić się w instytucji budżetowej, która gwarantuje stałą pracę, ale niższe zarobki albo postawić wszystko na jedną kartę i dostać się do firmy oferującej duże zarobki, jednak nastawionej na osiąganie wysokich wyników ekonomicznych bez gwarancji stałego zatrudnienia. Wydawałoby się, że ci, którzy wybiorą pewną pracę, będą wieść życie w równowadze. Nic bardziej mylnego. Niskie zarobki nie umożliwiają życia na wysokim poziomie. Poza tym ze wszystkich stron jesteśmy osaczani nowymi produktami, które chcielibyśmy posiadać. Być trendy to nakaz, a posiadanie luksusowych przedmiotów to przejaw sukcesu, ten z kolei jest miarą poczucia wartości. Każdy chce czuć się wartościowy, więc młody człowiek mając stałą pracę usiłuje dorabiać przyjmując dodatkowe obowiązki. Popada więc w spiralę zadłużenia i konieczności sprostania zobowiązaniom finansowym.Pracownik korporacji musi stale sprostać wymaganiom szefa. Musi mieć wyniki satysfakcjonujące przełożonych. To gwarantuje pracę. Wierząc w swoje możliwości, nie uwzględniając warunków rynkowych, kupuje mieszkanie, wyposażenie, samochód na kredyt, bo ma zdolność finansową, dzieci wysyła do znakomitych szkół, inwestuje w przyszłość swoich pociech, o ile uda mu się w przerwach w robieniu kariery znaleźć swoją drugą połówkę.

Młodzi ludzie, którzy obecnie mają około 30-35 lat osadzeni już na rynku pracy orientują się, że poczucie szczęścia ma wiele wymiarów. Praca przynosi im profity, zadowolenie, mogą pochwalić się wstępnymi sukcesami, ale zauważają, że nie mają czasu dla rodziny, znajomych, na uprawianie pasji. Czegoś im do tego szczęścia zawodowego brakuje. O ile nie zaznali jeszcze wahnięć na rynku pracy, mogą dalej żyć w aurze sukcesów i zadowolenia z pracy. Co innego, gdy niespodziewanie ją tracą. Przeżywają szok, marazm, często nie mają z kim dzielić swojej niedoli, nie mają ani jednej osoby, od której mogliby dostać przyjacielskie wsparcie. Nagle wali się cały świat. Muszą szukać pomocy psychologa, terapeuty, coacha.

Czy musi tak być?

Co więc robić, aby uchronić się przed poczuciem totalnej klęski? Tak jak pisałam na wstępie, pracodawcy, którzy zauważają problem, wprowadzają w swoich firmach programy work/life balance. Na rynku działają również firmy, które pomagają pracodawcom wdrażać projekty z tego obszaru. Ale nie tylko od ich aktywności zależy bycie w równowadze. Wiele zależy też od pracowników.


Autor: Psychospace.pl

http://psychospace.pl

 

<Poprzednia   Następna>
 

Tysiące ofert pracy z całej Irlandii!
Najnowsze ogłoszenia
Zestaw stołowy Alaras II
Sprzedam (13.02.2018)
Elegancki narożnik Boston
Sprzedam (13.02.2018)
Promocja - Narożnik Oslo
Sprzedam (09.02.2018)
Meble dziecięce Tenus
Sprzedam (08.02.2018)
Nowoczesny narożnik Aldo - Tanie Polskie Meble w Irlandii
Sprzedam (08.02.2018)


 
= Ogłoszenie ze zdjęciem
Ostatnio na forum:
1: ANKIETA - Odbiór mediów polonijnych w Irlandii by evelynkie
2: Odp:Szukam księgowej lub biura księgowego w Irlandii by orlabenson1
3: wymiana starej waluty na euro by arthrawn76
4: Jak wam się wiedzie? by bsos13
5: przedtreningówka dla żony by kwauuel
Wiadomości różne
Newsy: Biznes, IT
Mamy wysokie noty!

STRONA NA PIĄTKĘ! w Interia.pl
CZTERY GWIAZDKI! w Onet.pl
DOBRA STRONA! w Gwiazdor.pl