Panel logowania
logowanie
Dział download
pobierz
Linki
linki
Forum
forum
Publikuj własne teksty
publikuj
Galerie
galerie
Filmy
filmy
Kartki
kartki
Ogłoszenia
ogłoszenia
Pogoda
pogoda
Strony i blogi
strony/blogi
Poczta
poczta 15gb
REKLAMA / ADVERTISING
>>> OFERTY PRACY FAS
Tłumacz / Słownik PL~EN
Menu główne:
Strona główna
Wiadomości
Wydarzenia
Felietony, porady
Forum
Blogi
Dublin i Irlandia
Przed wyjazdem...
Do załatwienia
Praca
Oferty pracy FAS
Mieszkanie
Transport
Prawo jazdy
Ważne namiary
Partnerzy
Szukaj w serwisie
Zasady korzystania
O Portalu
Napisz do nas
Reklama / Advertising
Pomoc
Logowanie
Użytkownik

Hasło

Zapamiętaj
Przypomnienie hasła
Konto? Zarejestruj się!
Dodaj do ulubionych
 
 
Banner
Strona główna arrow Felietony, porady arrow Felietony, porady arrow Bądź liderem w młodym zespole
Bądź liderem w młodym zespole E-mail


Bądź liderem w młodym zespoleKażda grupa potrzebuje swojego przywódcy i wcale nie musi to być formalny szef. Lider to osoba, która ma możliwość wpływania na zachowanie zespołu, ale tylko pod warunkiem, że grupa mu na to pozwala. Liderowanie to przewodzenie innym w taki sposób by sami chcieli w tym uczestniczyć. O ile z opisu wydaje się to całkiem proste okazuje się, że najlepsi liderzy przechodzą dziesiątki szkoleń by stać się mistrzami w swoim fachu i odpowiednio prowadzić swój zespół.


Psychospace


Lider czy
menedżer?

Chociaż te dwie funkcje są często ze sobą mylone, nie można sprowadzać ich do jednego stanowiska. Najważniejszym zadaniem lidera jest planowanie. W przeciwieństwie do menedżera, który odpowiada za bieżącą organizację pracy, lider musi myśleć perspektywicznie, przewidywać przyszłość i planować z wyprzedzeniem. Każdy może wypracować swój własny styl działania. Najważniejsze jest to by skutecznie motywować pracowników, pokazywać im, że ich głos się liczy a inicjatywa jest wysoko ceniona.

Czas najwyższy

Liderem nikt się nie rodzi, można też nim zostać na każdym etapie swojego życia. Cech jakimi powinien wykazywać się dobry przywódca nabierasz w procesie kształtowania charakteru i osobowości, a te jak wiadomo modyfikują się w ciągu całego życia. Nie da się ukryć, że jako dojrzała kobieta masz już duże doświadczenie, znasz siebie bardzo dobrze, prawdopodobnie wiesz już, że nie musisz nikomu imponować a na wiele spraw potrafisz patrzeć z wymaganym u lidera dystansem. Jesteś więc idealnym przywódcą, musisz tylko wiedzieć co cię czeka.Skuteczne przywództwo

Szef, lider, przywódca, po prostu osoba z autorytetem. Tylko niektórym przychodzi to łatwo, większość osób pracuje nad swoją postawą, sposobem podejmowania decyzji i stosunkiem do zespołu. Ci którzy mają to we krwi w naturalny sposób przejmują dowodzenie nad grupą, która wyraziła na to zgodę, choć i oni powinni wykazać się pokorą i z dystansem ocenić swoje zdolności przywódcze. Musisz pamiętać, że zachowania lidera mają wpływ nie tylko na faktyczną realizację planów, ale też na ludzi, którzy z nim współpracują. Nie mogą oni czuć się zmęczeni, zestresowani a Żeby sprawdzić czy będziesz dobrym liderem odpowiedz sobie na kilka pytań:

1. Czy potrafię panować nad emocjami?

To najważniejsza cecha. Lider nie może być impulsywny, często zmieniać zdanie lub nastrój. Kontrola emocji i integralność charakteru pozytywnie wpływa na pracę całego zespołu, który jest w stanie przewidzieć zachowania swojego przywódcy i nie musi obawiać się jego wybuchowej reakcji.

2. Czy jestem zdecydowana?


Wszystko zależy od tego jaki przyjmiesz sposób przewodzenia, konsultacyjny czy partycypialny. Musisz pamiętać czy w przypadku pierwszego rzeczywiście konsultujesz wszystkie decyzje z zespołem i czy podejmujesz świadomą, wyważoną decyzję. Jeśli zdecydujesz się na model partycypacyjny, w którym w podejmowaniu decyzji uczestniczy cały zespół, musisz pamiętać by był on taki do końca. Jeśli ostatecznie wprowadzisz w życie projekt, który nie został zaakceptowany przez większość , możesz wiele stracić w oczach grupy.

3. Czy w łatwo dogaduję się z innymi?

Otwartość, wyrozumiałość ale też stanowczość stanowią bardzo ważne cechy dla każdego lidera. Musi on zjednać sobie ludzi, sprawić by chcieli się go słuchać. Ważne jest wywarzenie między spoufalaniem się a profesjonalną sympatią. Błędem jest wychodzenie z założenia, że pobłażaniem i nadmiernie przyjacielską atmosferą stworzymy dobrze działający zespół.

4. Czy dostrzegam wady tego co jest?

Lider musi projektować i odważnie podejmować działania związane z poprawą zastanej sytuacji. Gdy wchodzisz w nowy zespół łatwo możesz zauważyć jakie stanowisko przyjmujesz, czy dostosowujesz się do tego co zastałaś czy może od razu dostrzegasz wady w działalności.

5. Czy potrafię zmobilizować się do pracy?

Samodyscyplina pomaga wprowadzać dyscyplinę w całym zespole. Zdyscyplinowany i sumienny szef działa mobilizująco i zachęca do pracy wszystkich. Na pewno wiesz jak bardzo irytujące jest gdy zawalona pracą patrzysz na beztroskiego szefa, który plotkuje z zespołem.


Autor: Psychospace.pl

http://psychospace.pl

 

<Poprzednia   Następna>
 

Tysiące ofert pracy z całej Irlandii!
Najnowsze ogłoszenia
Stół Gucci
Sprzedam (16.01.2018)
Sprzatanie aparatamentow booking
Usługi (16.01.2018)
Kanapa Lisa
Sprzedam (09.01.2018)
Polskie Centrum Odszkodowań - Twój partner w każdym wypadku
Usługi (08.01.2018)
Kanapa Nevada
Sprzedam (02.01.2018)


 
= Ogłoszenie ze zdjęciem
Ostatnio na forum:
1: ANKIETA - Odbiór mediów polonijnych w Irlandii by evelynkie
2: Odp:Szukam księgowej lub biura księgowego w Irlandii by orlabenson1
3: wymiana starej waluty na euro by arthrawn76
4: Jak wam się wiedzie? by bsos13
5: przedtreningówka dla żony by kwauuel
Wiadomości różne
Newsy: Biznes, IT
Mamy wysokie noty!

STRONA NA PIĄTKĘ! w Interia.pl
CZTERY GWIAZDKI! w Onet.pl
DOBRA STRONA! w Gwiazdor.pl