Panel logowania
logowanie
Dział download
pobierz
Linki
linki
Forum
forum
Publikuj własne teksty
publikuj
Galerie
galerie
Filmy
filmy
Kartki
kartki
Ogłoszenia
ogłoszenia
Pogoda
pogoda
Strony i blogi
strony/blogi
Poczta
poczta 15gb
REKLAMA / ADVERTISING
>>> OFERTY PRACY FAS
Tłumacz / Słownik PL~EN
Menu główne:
Strona główna
Wiadomości
Wydarzenia
Felietony, porady
Forum
Blogi
Dublin i Irlandia
Przed wyjazdem...
Do załatwienia
Praca
Oferty pracy FAS
Mieszkanie
Transport
Prawo jazdy
Ważne namiary
Partnerzy
Szukaj w serwisie
Zasady korzystania
O Portalu
Napisz do nas
Reklama / Advertising
Pomoc
Logowanie
Użytkownik

Hasło

Zapamiętaj
Przypomnienie hasła
Konto? Zarejestruj się!
Dodaj do ulubionych
 
 
Strona główna arrow Felietony, porady arrow Felietony, porady arrow Moda na swingowanie
Moda na swingowanie E-mail


Moda na swingowanie.Seksualne trendy.

Każda dziedzina życia ma swoje trendy, nic dziwnego, że przywędrowały nawet do łóżka. Ciągłe nienasycenie i oczekiwanie nowych wrażeń wciąga w wir wymyślania coraz bardziej złożonych form zabawy. Chcemy coraz więcej, a ponieważ apetyt na emocjonujące życie cały czas rośnie - coraz trudniej osiągnąć satysfakcję.


Psychospace


Seks już nie intymny

Swingersi, jeszcze kilka lat temu grupa tabu, dziś nawet nie próbują się ukrywać. Trend na wymienianie się partnerami w sypialni przywędrował do nas na początku lat '90 razem z całą falą zachodnich nowinek i trafił na podatny grunt. Dziś znacznie mniej konserwatywne niż przed dekadą społeczeństwo polskie traktuje swingowanie już nie jak odchylenie od normy lecz intrygującą formę urozmaicenia erotycznego życia pary. "Po co zdradzać skoro można spróbować czegoś nowego przy obopólnej zgodzie?" -  retorycznie pyta się  forumowicz forum.swingersi.eu. Taki argument rzeczywiście może przekonać, ale nie zawsze jest tak różowo. Po drugiej stronie medalu są związki, które z początku wspólnie wchodziły w nowy tryb erotycznego życia, ale gdy jedna z osób proponowała wycofanie, druga nie miała ochoty na odwrót. Koniec związku murowany.

"Jeśli jest dobrowolna zgoda dwóch stron nie ma powodu, dla którego pary nie miałyby być swingersami. Najważniejsze jest jednak to, by zdawać sobie sprawę z konsekwencji i ryzyka.  Nie twierdzę, że zawsze muszą być one złe, ale warto wziąć pod uwagę również stronę 'przeciw' - chociażby utratę bliskości w  sensie emocjonalnym  z partnerem" - mówi Gabriela  Kalinowska, terapeuta serwisu psychospace.pl udzielającego porad on-line.Swingowanie miało swój początek w bardzo niewinnej zabawie amerykańskiej klasy średniej lat '50 XX wieku. Wife Swapping  polegał na tym, że grupa zaprzyjaźnionych mężczyzn na jedną noc  wymieniała się żonami z kolegami. Dziś średnia wieku tych, którzy zaczynają swingować wynosi 40 lat. Niektórzy żyją w takich związkach nawet kilka lat i zastrzegają, że nie ograniczają się jedynie do tej formy seksu grupowego.

"Z mężem jesteśmy swingersami już od 5 lat i nasze życie seksualne jest doskonałe, kochamy się znacznie częściej i nie tylko z innymi parami" - chwali się jedna z forumowiczek psychospace.pl.

Inne zdanie na ten temat ma Gabriela  Kalinowska z psychospace.pl:

"To zjawisko marginalne. Ludzie nie powinni traktować swingowania jako powszechnie panującego trendu. Chęć podejmowania takich zachowań wynika z ogólnego nienasycenia. Ciągłe sięganie po nowe wyzwania sprawia, że trudno się zaspokoić. Im bardziej dziwnych rzeczy się spróbuje w życiu seksualnym, tym trudniej będzie się w przyszłości zadowolić 'zwykłym' seksem".

Erotyczne atrakcje dla singli

Jeśli nie grupowo, to może chociaż egzotycznie. Pomysłowość ofert dla singli pragnących skorzystać z uroków swobodnego seksu nie zna granic. Lista hoteli oferujących seksusługi jest coraz dłuższa. Choć trudno znaleźć je w Polsce, na Jamajce, w Kenii czy Tajlandii jest z czego wybierać. Nie powinno sprowadzać tego typu miejsc do określenia "dom publiczny". Funkcjonują one na zupełnie innych zasadach, oferując m.in. usługi free serwis. Każdy gość może korzystać z basenu, siłowni, baru i innych hotelowych atrakcji, nie trzeba się przy tym nawet ubierać. Przez ten czas może zapraszać do erotycznej zabawy każdego innego gościa hotelowego. Przyjeżdżając do tego typu hotelu trzeba liczyć się z możliwością otrzymania tego typu propozycji.  

"Żeby nie było wątpliwości, nie chodzi o to, że każdy uprawia seks z każdym i wszędzie. Relacje są bardzo subtelne, jest flirt i dopiero wtedy podejmujemy decyzję. Wszystko bardzo kulturalnie" - relacjonuje jedna z uczestniczek tego typu wakacji.

Nie da się ukryć, impreza nie należy do tanich, więc mogą na nią sobie pozwolić zazwyczaj zamożni single. Zanim jednak wykupicie bilet zastanówcie się nad tym, czy po powrocie nie będziecie czuć się jeszcze bardziej samotni.

Tekst dostarczony przez serwis
Psychospace.pl
www.psychospace.pl

 

<Poprzednia   Następna>
 

Tysiące ofert pracy z całej Irlandii!
Ogłoszenia
Nowoczesny zestaw do jadalni
Sprzedam (22.02.2018)
Tlumacz Przysiegly w IRL
Usługi (21.02.2018)
Marynata i panierka do kurczaka i ryby dla lokali gastronomicznych
Różne (21.02.2018)
System Monsun
Sprzedam (20.02.2018)
Awangardowy narożnik Berlin 2
Sprzedam (20.02.2018)


 
= Ogłoszenie ze zdjęciem
Ostatnio na forum:
1: ANKIETA - Odbiór mediów polonijnych w Irlandii by evelynkie
2: Odp:Szukam księgowej lub biura księgowego w Irlandii by orlabenson1
3: wymiana starej waluty na euro by arthrawn76
4: Jak wam się wiedzie? by bsos13
5: przedtreningówka dla żony by kwauuel
Wiadomości różne
Newsy: Biznes, IT
Mamy wysokie noty!

STRONA NA PIĄTKĘ! w Interia.pl
CZTERY GWIAZDKI! w Onet.pl
DOBRA STRONA! w Gwiazdor.pl