Panel logowania
logowanie
Dział download
pobierz
Linki
linki
Forum
forum
Publikuj własne teksty
publikuj
Galerie
galerie
Filmy
filmy
Kartki
kartki
Ogłoszenia
ogłoszenia
Pogoda
pogoda
Strony i blogi
strony/blogi
Poczta
poczta 15gb
REKLAMA / ADVERTISING
>>> OFERTY PRACY FAS
Tłumacz / Słownik PL~EN
Menu główne:
Strona główna
Wiadomości
Wydarzenia
Felietony, porady
Forum
Blogi
Dublin i Irlandia
Przed wyjazdem...
Do załatwienia
Praca
Oferty pracy FAS
Mieszkanie
Transport
Prawo jazdy
Ważne namiary
Partnerzy
Szukaj w serwisie
Zasady korzystania
O Portalu
Napisz do nas
Reklama / Advertising
Pomoc
Logowanie
Użytkownik

Hasło

Zapamiętaj
Przypomnienie hasła
Konto? Zarejestruj się!
Dodaj do ulubionych
 
 
Banner
Strona główna arrow Wiadomości arrow Wiadomości arrow Jeden na czterech piratów drogowych nie jest Irlandczykiem
Jeden na czterech piratów drogowych nie jest Irlandczykiem E-mail


Jeden na czterech kierowców, którzy zostali ukarani za nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego, nie otrzymuje punktów karnych, którymi powinien być obciążany w przypadku łamania przepisów.
Najnowsze dane wskazuje, że prawie 440 tys. kierowców otrzymało punkty karne, od kiedy wprowadzono je w roku 2002. Prawie 109 tys. spośród tych kierowców nie posiada jednak irlandzkiego prawa jazdy, a inne niż irlandzkie prawo jazdy nie może być obciążone punktami karnymi.
Oznacza to, że dziesiątki tysięcy kierowców łamie przepisy ruchu drogowego w Irlandii i nie ma to żadnego wpływu na wyskość opłat związane z ich składkami ubezpieczenia.

Irish Insurance Federation (Federacja Irlandzkich Ubezpieczycieli) uważa, że kary za za nieprzestrzeganie przepisów drogowych powinny być nakładane w taki spoób, aby kierowcy nie mogli unikać odpowiedzialności za swoje wykroczenia. Podkreśla się jednak, że kierowcy pochodzący spoza Irlandii nie są przyczyną katastrof samochodowych na irlandzkich drogach.
Kierowcy bez irlandzkiego prawa jazdy to osoby pochodzące z Irlandii Półncnej, turyści w wynajętych samochodach lub obywatele innych krajów, którzy tutaj pracują.

Egzekwowanie prawa

System punktów karnych został wprowadzony w 2002 r., a w kwietniu ubiegłego roku włączono do niego nowe przewinienia związane z łamaniem prawa ruchu drogowego. Kierowcy mogą zostać ukarani za 36 takich przewinień, m.in. za nadmierną prędkość pojazdu, niebezpieczne parkowanie, niestosowanie się do poleceń policji, niezapinanie pasów bezpieczeństwa podczas prowadzenia pojazdu.

Dane Road Safety Authority wskazują, że 262 kierowców straciło swoje prawo jazdy na sześć miesięcy, ponieważ zebrali 12 punktów karnych na swoich prawach jazdy. Dane pokazują, że prawie jeden na pięciu kierowców złapanych na prowadzeniu pojazdu z nadmierną prędkością bez zapiętych pasów bezpieczeństwa nie posiada irlandzkiego prawa jazdy, a prawie wszystkie punkty karne za niebezpieczną jazdę zostały nałożone na kierowców bez prawa jazdy.
Z 5794 punktów karnych nałożonych za prowadzenie pojazdu bez ubezpieczenia większość, bowiem aż 5510, nie mogła zostać wyegzekwowana, ponieważ kierowcy nie posiadali identyfikowalnego numeru prawa jazdy.
Niall Doyle, dyrektor IIF, stwierdził, że taki stan rzeczy może budzić pewne obawy: “Jest prawie niemożliwe, aby policja, używając dzisiejszych struktur, mogła stwierdzić, czy pojazdy znajdujące się na terenie Irlandii dłużej niż sześć miesięcy zostały zarejestrowane tutaj, jeśli każdy może powiedzieć, że przyjechał do Irlandii w zeszłym miesiącu. Mamy mnóstwo pojazdów z zagranicy poruszających się po Irlandii, ale wina za wielkie utrudnienia na irlandzkich drogach nie spływa na tych kierowców. Nasz system punktów karnych nie jest połączony ze wszystkimi krajami Unii Europejskiej, ale ani Wielka Brytania, ani Irlandia Północna nie mają takiego połączenia. Karanie kierowców na miejscu jest dobrym pomysłem, ale będziemy potrzebować systemu, który wymaga długoterminowego planowania”.

wyd. “Polski Herald” z 22 sierpnia 2007 r.

 

<Poprzednia   Następna>
 

Tysiące ofert pracy z całej Irlandii!
Najnowsze ogłoszenia
Stół Gucci
Sprzedam (16.01.2018)
Sprzatanie aparatamentow booking
Usługi (16.01.2018)
Kanapa Lisa
Sprzedam (09.01.2018)
Polskie Centrum Odszkodowań - Twój partner w każdym wypadku
Usługi (08.01.2018)
Kanapa Nevada
Sprzedam (02.01.2018)


 
= Ogłoszenie ze zdjęciem
Ostatnio na forum:
1: ANKIETA - Odbiór mediów polonijnych w Irlandii by evelynkie
2: Odp:Szukam księgowej lub biura księgowego w Irlandii by orlabenson1
3: wymiana starej waluty na euro by arthrawn76
4: Jak wam się wiedzie? by bsos13
5: przedtreningówka dla żony by kwauuel
Wiadomości różne
Newsy: Biznes, IT
Mamy wysokie noty!

STRONA NA PIĄTKĘ! w Interia.pl
CZTERY GWIAZDKI! w Onet.pl
DOBRA STRONA! w Gwiazdor.pl