Panel logowania
logowanie
Dział download
pobierz
Linki
linki
Forum
forum
Publikuj własne teksty
publikuj
Galerie
galerie
Filmy
filmy
Kartki
kartki
Ogłoszenia
ogłoszenia
Pogoda
pogoda
Strony i blogi
strony/blogi
Poczta
poczta 15gb
REKLAMA / ADVERTISING
>>> OFERTY PRACY FAS
Tłumacz / Słownik PL~EN
Menu główne:
Strona główna
Wiadomości
Wydarzenia
Felietony, porady
Forum
Blogi
Dublin i Irlandia
Przed wyjazdem...
Do załatwienia
Praca
Oferty pracy FAS
Mieszkanie
Transport
Prawo jazdy
Ważne namiary
Partnerzy
Szukaj w serwisie
Zasady korzystania
O Portalu
Napisz do nas
Reklama / Advertising
Pomoc
Logowanie
Użytkownik

Hasło

Zapamiętaj
Przypomnienie hasła
Konto? Zarejestruj się!
Dodaj do ulubionych
 
 
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Wydarzenia arrow Pogodna niedziela w Mayo
Pogodna niedziela w Mayo E-mail


Ireneusz Krosny... czyli występ Ireneusza Krosnego i inne atrakcje!


Po raz kolejny zapraszamy Was na wyjątkowy występ polskiego mima Ireneusza Krosnego! Występ odbędzie się 23 października 2011 r. o godz. 20:30 w Castlebar, Co. Mayo w Royal Theatre. Jeśli macie ochotę oderwać się na od codzienności i spędzić niezapomnianą  niedzielę w Mayo - na pewno będzie to dla Was idealne rozwiązanie!


Ireneusz Krosny to jeden z najbardziej znanych mimów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Od prawie dwudziestu lat promuje swój jednoosobowy teatr sprawiając wrażenie, ze jesteśmy świadkami wydarzenia z udziałem kilku osób. Jego łatwość wcielania się w rozmaite postacie jest zdumiewająca, a prezentowane skecze rozmieszają do łez.

Znani artyści tak wypowiadają się o mistrzu Krosnym:

Rzadko zdarza mi się zaskoczenie tak wspaniałe, jakie spowodował występ pana Ireneusza Krosnego. Już za samo to jestem mu stukrotnie wdzięczny (...). Krosny jest estradowcem świadomym, dojrzałym, szalenie utalentowanym i gigantycznie pracowitym. W przypadku mima nie da się tego zresztą nie zauważyć. Jest zjawiskowy i jestem pewien, że nie przesadzam, gdy tak właśnie go oceniam.

Stanisław Tym


Trudno jest przyznać człowiekowi, który całe swe artystyczne życie poświęcił teatrowi słowa, że bywa fenomen teatru, który to słowo pomija. Tak, gdyż właśnie w kategorii TEATRU rozpatruję wydarzenie artystyczne o nazwie IRENEUSZ KROSNY. To co robi pan Krosny to jest właśnie teatr, gdzie obserwuje się człowieka z jego śmiesznością, chaplinowską naiwnością, absurdem. Zdarzenia kreowane przez aktora urastają do metafory świata. Tego właśnie dokonuje w swych etiudach pan Krosny. Robi to w sposób niesłychanie prosty z ogromną vis comica. Dzieje się to wszystko bez jednego słowa i jest ogromnie śmieszne, zjednuje każdą widownię. Jest teatrem. Krosny jest sam i jest teatrem bez słowa fascynującym! Ujmującym od pierwszego gestu.

Jerzy Stuhr


Myślę, że rzadko się zdarza, żeby jakiś festiwal, podczas którego prezentowane są różne formy sceniczne, zakończył się zwycięstwem mima, a także, żeby jeden wykonawca wygrał w konkurencji "kabaret". Tymczasem tak się zdarzyło w Krakowie podczas festiwalu "PaKA 1996", kiedy to Grand Prix przyznaliśmy mimowi Ireneuszowi Krosnemu. Cieszę się, że jury było tu zgodne i wyróżniło właśnie Krosnego, artystę o niezwykłej sprawności technicznej, najwyższym stopniu profesjonalizmu i - co równie ważne - porywającemu widownię. Zadowolić i nas, starych zagorzalców z jury i szeroką widownię, to jest sztuka i Krosny może to dopisać do wymienionej na wstępie listy wypadków rzadkich. Krosny podoba mi się bardzo, bo nie poprzestaje na popisie technicznym, ale dba o treść. Dba o dramaturgię, o fabułę, coś chce nam powiedzieć o świecie i opowiada nam to w sposób niezwykle atrakcyjny. Z ogromnym wyczuciem czasu scenicznego prowadzi narrację zwartą, szybką, pointując wtedy, gdy trzeba i tak aby zadowolić odbiorcę. Ryczałem ze śmiechu wraz z całą widownią (tu aż się prosi dodać: krakowską widownią), a więc bardzo wymagającą.

Jacek Fedorowicz


Ze swojej strony mogę dodać, iż dla osób przyjezdnych przygotowaliśmy nie tylko ofertę artystyczną, ale także inne atrakcje. A mianowicie wycieczkę pod Górę Św. Patryka oraz odwiedziny w Narodowym Museum w Tourlough.
Ponadto oferujemy Państwu nocleg w B&B (oczywiście z poniedziałkowym śniadaniem). Podczas występu  przewidzieliśmy zorganizowanie czasu wolnego dla dzieci do lat 10, a mianowicie Kreatywne Warsztaty z Gliną pod hasłem "Lubię Mayo", przygotowane przez Creative Lerning Kids Club (zobacz facebook). Propozycja ta nie tylko uatrakcyjni pobyt dzieciom podczas "Pogodnej Niedzieli w Mayo", ale również da im nową wiedzę zdobytą podczas zabawy.

Państwo natomiast będziecie mogli być stuprocentowymi widzami i świadkami występu naszego gościa. Z kolei osoby, które chciałyby podzielić się wrażeniami, zapraszamy tuż po występie Pana Irka na polski wieczór z udziałem Kamila Drelichowskiego oraz inne  niespodzianki muzyczne. Kamil gościł w Irlandii niejeden raz jako solista i z zespołem Kameesh. W Mayo odbędzie się jego siódmy koncert. Piosenką "rozpościeram swe ręce, chcę więcej" Kameesh zdobywa kolejne szczeble kariery muzycznej.

Mam nadzieję, że zaproponowany program zachęci Państwa do skorzystania z naszej październikowej oferty po hasłem "Pogodna niedziela w Mayo".Program:

14.00-16.00    Wycieczka autokarowa do Narodowego Muzeum w Turlough, Moran's Bus
16 00-19.00    Wycieczka autokarowa pod Górę Św. Patryka  w Westport
20.00              Drzwi otwarte przed występem mima, Pana Ireneusza Krosnego
20.00-22.00    Kreatywne Warsztaty dla dzieci pt. "Lubię  Mayo", Creative Learning Kids Club)
20.30-22.00    Występ Ireneusz Krosnego "Zbyt zabawne na słowa"
22.00              Polski wieczór z Kamilem Drelichowskim, wokalistą zespołu Kameesh oraz inne niespodzianki muzyczne.  
Nocleg w B&B lub prywatnych domach zaprzyjaźnionej Polonii w Mayo.

Zapraszam na stronę www.elartevents.com gdzie zasięgniecie więcej informacji oraz zarezerwujecie bilety.

PROMOCYJNE CENY TYLKO U NAS!

Bilety dostępne także pod numerem telefonu: 087 17 64 169

oraz na

www.royaltheatre.ie

www.ticketmaster.ie

i w wybranych polskich sklepach w Mayo.

Serdecznie zapraszam,

Organizator

Ela Gizicka

BRIGHTER WORLD ElArt
Events & Workshops

 

<Poprzednia   Następna>
 

Tysiące ofert pracy z całej Irlandii!
Najnowsze ogłoszenia
Meble kuchenne Moreno
Sprzedam (16.02.2018)
Młodzieżowe meble Rest
Sprzedam (16.02.2018)
Narożnik Milano o połowę taniej
Sprzedam (15.02.2018)
Rewelacyjny narożnik Vegas
Sprzedam (14.02.2018)
Zestaw stołowy Alaras II
Sprzedam (13.02.2018)


 
= Ogłoszenie ze zdjęciem
Ostatnio na forum:
1: ANKIETA - Odbiór mediów polonijnych w Irlandii by evelynkie
2: Odp:Szukam księgowej lub biura księgowego w Irlandii by orlabenson1
3: wymiana starej waluty na euro by arthrawn76
4: Jak wam się wiedzie? by bsos13
5: przedtreningówka dla żony by kwauuel
Wiadomości różne
Newsy: Biznes, IT
Mamy wysokie noty!

STRONA NA PIĄTKĘ! w Interia.pl
CZTERY GWIAZDKI! w Onet.pl
DOBRA STRONA! w Gwiazdor.pl