Panel logowania
logowanie
Dział download
pobierz
Linki
linki
Forum
forum
Publikuj własne teksty
publikuj
Galerie
galerie
Filmy
filmy
Kartki
kartki
Ogłoszenia
ogłoszenia
Pogoda
pogoda
Strony i blogi
strony/blogi
Poczta
poczta 15gb
REKLAMA / ADVERTISING
>>> OFERTY PRACY FAS
Tłumacz / Słownik PL~EN
Menu główne:
Strona główna
Wiadomości
Wydarzenia
Felietony, porady
Forum
Blogi
Dublin i Irlandia
Przed wyjazdem...
Do załatwienia
Praca
Oferty pracy FAS
Mieszkanie
Transport
Prawo jazdy
Ważne namiary
Partnerzy
Szukaj w serwisie
Zasady korzystania
O Portalu
Napisz do nas
Reklama / Advertising
Pomoc
Logowanie
Użytkownik

Hasło

Zapamiętaj
Przypomnienie hasła
Konto? Zarejestruj się!
Dodaj do ulubionych
 
 
Banner
Strona główna arrow Wiadomości arrow Wiadomości arrow Czy skusisz się na e-learning?
Czy skusisz się na e-learning? E-mail


e-learningSposobów na zdobycie dyplomu ukończenia studiów jest wiele. Jednym z nich jest e-learning, czyli edukacja przez Internet.

Zdobywanie wiedzy z wykorzystaniem sieci jest metodą coraz częściej stosowaną. O skali popularności (a zatem także o tym, że jest to forma sprawdzona, o potwierdzonej skuteczności) świadczy fakt, że w 2005 r. w USA 85 procent uczelni wyższych oferowało różnorodne formy edukacji przez Internet.


Polski Uniwersytet Wirtualny


Z nauki przez Internet korzystają już nie tylko młodzi, ale też coraz częściej dorośli użytkownicy sieci. Dlaczego tak się dzieje? Co skłania ludzi do wybrania nauki on-line  zamiast korzystania z tradycyjnej formy?

Przede wszystkim osoby uczące się e-learningowo nie tracą czasu na uciążliwe dojazdy na uczelnię, nie muszą odrywać się od spraw służbowych czy rodzinnych. Internetowe środki komunikacji i materiały dydaktyczne dostępne są 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, można więc uczyć się w dowolnym czasie i w najdogodniejszym dla siebie miejscu na świecie. Dodatkowo do materiałów edukacyjnych (multimediów, tekstów, grafik, fotografii, wykresów, filmów itp.) można wracać wielokrotnie, co daje ogromną przewagę nad wykładami czy ćwiczeniami prowadzonymi na uczelniach tradycyjnych. Niewątpliwie ważnym powodem wpływającym na wybór edukacji internetowej zamiast tradycyjnej jest również to, że można oszczędzić sporo pieniędzy - nie wydaje się ich na dojazdy na uczelnię, obiady w barze czy stołówce, noclegi czy kawę z automatu.

A jak dokładnie wyglądają studia przez Internet? Wszystkie internetowe działania odbywają się na platformie zdalnego nauczania, którą każda uczelnia udostępnia swoim studentom. To tam znajdują się materiały dydaktyczne, harmonogramy pracy, testy, quizy, zadania do realizacji oraz tematy do dyskusji na forum. Zazwyczaj dostępna jest także możliwość przeprowadzania czatu z prowadzącymi zajęcia. Jednakże są również momenty, kiedy student musi przyjechać na uczelnię. Dzieje się tak przede wszystkim podczas sesji egzaminacyjnej, która - zgodnie z wymogami polskiego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego - odbywa się zawsze w tradycyjnej formie: przed wykładowcami (egzaminy pisemne lub ustne). Po zdanych egzaminach (semestralnych i dyplomowym) i napisaniu pracy dyplomowej otrzymuje się tradycyjny, uznawany na całym świecie dyplom ukończenia uczelni wyższej, niczym nieróżniący się od tego wydawanego na uczelniach prowadzących zajęcia tradycyjnymi metodami. Większość uczelni w swoich siedzibach organizuje również zjazdy konsultacyjne.

O tym, że studenci "internetowi" traktowani są na równi z tymi, którzy przychodzą na zajęcia do budynku uczelni, świadczy również fakt, że i oni mogą starać się o wszystkie stypendia, jakie gwarantuje polskie prawo, a więc o stypendium za wyniki w nauce lub sporcie, socjalne, mieszkaniowe, dla niepełnosprawnych oraz zapomogę losową. Wszyscy, którzy spełnią warunki niezbędne do otrzymania wyżej wymienionych świadczeń, mają możliwość otrzymywania pomocy materialnej.

Polski Uniwersytet Wirtualny


Podsumowując: wszyscy mający dostęp do Internetu (nawet niekoniecznie w swoim domu, ale np. w bibliotece) mogą mieć swoją uczelnię zawsze blisko, ponieważ "szkoła przez Internet" składa się z takich samych składników co uczelnia nieinternetowa. Student uczy się w trakcie semestrów, poznaje te same przedmioty, co jego koledzy na studiach tradycyjnych, kontaktuje się z kadrą naukową, jest przez nią oceniany, zdaje egzaminy, zalicza kolejne przedmioty. Warto też zaznaczyć, że na studiach przez Internet wykładają ci sami dydaktycy akademiccy co na studiach tradycyjnych. A więc szkołę przez Internet od tej "normalnej" różnią tylko droga i narzędzia przekazu wiedzy i umiejętności.

Jest jeszcze jedna bardzo ważna dla każdego studenta sprawa - indeks. Nie trzeba z nim biegać od wykładowcy do wykładowcy, umawiając się na kolejne dyżury, zwalniać się z pracy i przyjeżdżać na uczelnię, żeby uzyskać wpis. Nic z tych rzeczy! Tę sprawę załatwia zazwyczaj za nas dziekanat. Po przeczytaniu tego wszystkiego wiele osób może stwierdzić: "To nie dla mnie, na pewno nie dam rady, nie znam się za dobrze na obsłudze komputera, więc jak odnajdę się w tym systemie?". Nic bardziej mylnego. Znaczna większość uczelni przed rozpoczęciem pierwszego semestru nauki organizuje dla swoich studentów darmowe kursy z zakresu nauki zdalnej. Podczas ich trwania uczestnicy dowiadują się, z jakich części składa się platforma e-learningowa, jak ją obsługiwać, jak rozwiązywać pojawiające się problemy, gdzie znaleźć pomoc w razie pojawienia się pytań dotyczących prowadzonych na niej działań. Szkolenia tego typu są bardzo przydatne zwłaszcza tym, którzy na co dzień nie korzystają zbyt wiele z sieci.

Uczelnią, która posiada największą ofertę studiów i kursów e-learningowych prowadzonych po polsku, jest  Polski Uniwersytet Wirtualny

Działa on od 2002 r. i oferuje wiele kierunków studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz studiów podyplomowych (m.in. administrację, pedagogikę, politologię, filologię), a także prawie sto pięćdziesiąt szkoleń z różnych dziedzin. Swoją ofertę kieruje on do Polaków mieszkających nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami.

Na koniec pozostaje już tylko zachęcić wszystkich, którzy chcą studiować po polsku, a nie chcą zmieniać swojego miejsca zamieszkania, do zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni e-learningowych. Już teraz możecie dołączyć do społeczności nowoczesnych, "internetowych" studentów, którzy w edukacji cenią sobie nie tylko wolność, ale też i jakość.

Polski Uniwersytet Wirtualny
Nowoczesna strona edukacji
www.puw.pl


 

<Poprzednia   Następna>
 

Tysiące ofert pracy z całej Irlandii!
Najnowsze ogłoszenia
Stół Gucci
Sprzedam (16.01.2018)
Sprzatanie aparatamentow booking
Usługi (16.01.2018)
Kanapa Lisa
Sprzedam (09.01.2018)
Polskie Centrum Odszkodowań - Twój partner w każdym wypadku
Usługi (08.01.2018)
Kanapa Nevada
Sprzedam (02.01.2018)


 
= Ogłoszenie ze zdjęciem
Ostatnio na forum:
1: ANKIETA - Odbiór mediów polonijnych w Irlandii by evelynkie
2: Odp:Szukam księgowej lub biura księgowego w Irlandii by orlabenson1
3: wymiana starej waluty na euro by arthrawn76
4: Jak wam się wiedzie? by bsos13
5: przedtreningówka dla żony by kwauuel
Wiadomości różne
Newsy: Biznes, IT
Mamy wysokie noty!

STRONA NA PIĄTKĘ! w Interia.pl
CZTERY GWIAZDKI! w Onet.pl
DOBRA STRONA! w Gwiazdor.pl