Panel logowania
logowanie
Dział download
pobierz
Linki
linki
Forum
forum
Publikuj własne teksty
publikuj
Galerie
galerie
Filmy
filmy
Kartki
kartki
Ogłoszenia
ogłoszenia
Pogoda
pogoda
Strony i blogi
strony/blogi
Poczta
poczta 15gb
REKLAMA / ADVERTISING
>>> OFERTY PRACY FAS
Tłumacz / Słownik PL~EN
Menu główne:
Strona główna
Wiadomości
Wydarzenia
Felietony, porady
Forum
Blogi
Dublin i Irlandia
Przed wyjazdem...
Do załatwienia
Praca
Oferty pracy FAS
Mieszkanie
Transport
Prawo jazdy
Ważne namiary
Partnerzy
Szukaj w serwisie
Zasady korzystania
O Portalu
Napisz do nas
Reklama / Advertising
Pomoc
Logowanie
Użytkownik

Hasło

Zapamiętaj
Przypomnienie hasła
Konto? Zarejestruj się!
Dodaj do ulubionych
 
 
Strona główna arrow Felietony, porady arrow Felietony, porady arrow Złoty środek na transfer pieniędzy do kraju?
Złoty środek na transfer pieniędzy do kraju? E-mail


Przesyłanie pieniędzy do PolskiZarabiasz na Wyspach? Wspierasz finansowo rodzinę w Polsce? Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz bezpiecznie, szybko, tanio i wygodnie przesłać pieniądze do kraju? W pierwszej kolejności musisz rozstrzygnąć, które z powyższych kryteriów są dla Ciebie najważniejsze. Pomoże Ci to wybrać najlepszy sposób przesłania pieniędzy.


Stosunkowo tanie i szybkie przelewy oferują specjalne serwisy internetowe z płatnościami e-mailowymi. Coraz tańszymi ofertami kuszą nas również banki. W obu przypadkach warunkiem jest jednak posiadanie konta bankowego, a w przypadku transakcji e-mailowych również dostępu do Internetu. Ci, którzy nie lubią dokonywać wirtualnych transakcji mogą nadać przekaz pieniężny za pomocą firm pośredniczących, bądź skorzystać z tradycyjnych sposobów, takich jak polecenie wpłaty czy przekazy telegraficzne. Poza okazaniem dowodu tożsamości nie wymagają one od nas i od adresatów żadnych dodatkowych formalności. Poniżej przedstawiamy dostępne rozwiązania.

Metoda dla ryzykantów - koperta!
Wysyłanie gotówki w kopercie, za pośrednictwem poczty, jest nie tylko ryzykowne, ale wiąże się także z długim czasem oczekiwania na odbiór. Jeśli szanujemy swój trud włożony w zarabianie pieniędzy, to wybierzmy inny sposób, nie ryzykując zaginięcia gotówki.  Gdy koniecznie chcemy wysłać pieniądze w ten sposób upewnijmy się, że są one niewidoczne przez kopertę i ubezpieczmy przesyłkę w ramach opcji Airsure lub International Signed For (listy polecone), dzięki czemu w razie zniszczenia lub zagubienia listu uzyskamy rekompensatę.

Bankowy przelew
Transfer pieniędzy za pośrednictwem banku wymaga założenia lub posiadania konta. Dodatkowo poza okazaniem dowodu tożsamości, będziemy musieli podać międzynarodowy numer konta odbiorcy, tzw. SWIFT. Koszt przelewu pieniędzy do Polski w angielskim banku wynosi 10-35 funtów plus opłata w banku odbiorcy - ok. 12 zł. Prowizja ta jest zazwyczaj stała, niezależna od wysokości kwoty wysyłanej, dlatego lepiej jest przelewać większe sumy pieniędzy, ale rzadziej. Zrealizowanie przelewu zajmuje zwykle 4-5 dni. Osobom regularnie wysyłającym pieniądze do kraju naprzeciw wychodzą niektóre z brytyjskich banków. Przykładowo bank NatWest umożliwia wysyłanie przelewów do Polski za stałą opłatą (niezależną od kwoty przesyłanej) w wysokości 4 funtów, lub przy kwocie minimalnej 100 funtów na konto PKO BP całkowicie za darmo. Z kolei BZ WBK wszedł we współpracę z brytyjskim bankiem Lloyds TSB, dzięki czemu możemy przelać gotówkę na walutowe bądź złotówkowe konto w Polsce za  2,5 funta. Istnieje także możliwość uzyskania dodatkowej karty płatniczej do konta za granicą i wręczenie jej osobie, która będzie z niej korzystać w Polsce. Jednak wypłacanie pieniędzy z bankomatu wiąże się zazwyczaj z kilkuprocentową prowizją.

A może przez Internet?

Kolejnym sposobem jest transfer pieniędzy za pomocą serwisów internetowych typu Moneybookers czy PayPal. W serwisach tych, po uprzedniej rejestracji, można przelać pieniądze znacznie taniej niż w tradycyjnym banku. W przypadku Moneybrookers należy podać kwotę oraz adres e-mail odbiorcy. Przelew na konto Moneybrookers odbiorcy dociera natychmiast. Koszt wysyłki wynosi około 48 pensów. Odbiorca, wypłacając pieniądze z serwisu na swoje konto bankowe w Polsce zapłaci prowizję w wysokości ok. 8 zł. Jest ona zależna od kursu funta brytyjskiego. Czas oczekiwania na środki to około 1-3 dni. Aby odbiorca mógł mieć natychmiastowy dostęp do pieniędzy przesłanych przez nas na konto Moneybrookers, musi zamówić specjalną kartę umożliwiającą  bezpośrednią wypłatę gotówki z bankomatów. Prowizja od wypłaty wyniesie go również ok. 8 zł. Zaletą tej formy przekazu są stosunkowo niskie prowizje -  ponosimy je jednak za każdy kierunek transferu środków. Minusem jest konieczność dostępu do Internetu i posiadania adresu e-mailowego. Wymaga ona też, zarówno od nadawcy jak i adresata, wcześniejszego założenia konta w tym samym systemie. Istnieje również limit na przelewy w wysokości ok. 50 funtów dla niepotwierdzonych kont. Jeżeli ktoś chce znieść ten limit i mieć możliwość wysyłania większej kwoty, musi zarejestrować dane swojego banku i zasilić z tego banku dowolną kwotą konto Monybrookers.

Gdy liczy się czas...  Odbierz pieniądze w kasie sklepu!

Jeśli zależy nam na szybkim dostarczeniu pieniędzy do kraju warto skorzystać z pośrednictwa takich firm, jak np. BillBird z usługą VIATM - Moje Przekazy, współpracującą z MoneyGram. Przesyłanie pieniędzy z ich pomocą to dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią dokonywać tego typu transakcji przez Internet. Ten sposób jest nie tylko szybszy i tańszy od tradycyjnych przelewów bankowych, ale również nie wymaga po stronie nadawcy ani odbiorcy posiadania konta bankowego czy dostępu do Internetu. Usługa VIATM - Moje Przekazy umożliwia również naszym bliskim wygodny odbiór gotówki. Pieniądze wysłane za pomocą MoneyGram w przeciągu 10 minut można odebrać w kasie osiedlowego sklepiku czy w supermarkecie - we wszystkich miejscach oznaczonych szarym logo Moje Przekazy. Aby nadać przekaz wystarczy zlokalizować na stronie Moneygram.com najbliższy punkt MoneyGram i udać się tam z dowodem tożsamości. Wypełniamy prosty formularz wysyłki (dostępny w języku polskim) i przekazujemy go agentowi wraz z pieniędzmi, które chcemy wysłać. Opłata za przekaz przy kwocie 100 funtów wyniesie nas 4,99 funta. W ciągu 10 minut pieniądze będą do odebrania bez jakichkolwiek dodatkowych opłat. Taka forma odbioru gotówki - blisko domu, w kasie osiedlowego sklepiku podczas zakupów - poza wygodą jest również praktyczna. Nie naraża odbiorcy na stanie w kolejce na poczcie czy banku, a wypłaconą gotówkę w złotówkach można od razu spożytkować na bieżące wydatki. Aby zlokalizować najbliższy sklep, w którym można odebrać przekaz pieniężny wystarczy skorzystać z wyszukiwarki na stronie firmy. Odbiór gotówki w punktach oznaczonych logo Moje Przekazy jest również dobrym rozwiązaniem w nieprzewidzianych sytuacjach, gdy nasi bliscy w kraju potrzebują natychmiastowego finansowego wsparcia.

Przemyślany wybór!
Nim zdecydujemy się na skorzystanie z usług banków, systemów płatności e-mailowych, czy też przekazów pieniężnych, przeanalizujmy dokładnie, na czym najbardziej nam zależy. Pomyślmy też o naszych bliskich w kraju, aby odbiór pieniędzy nie wiązał się dla nich z dodatkowymi trudnościami czy nieprzewidzianymi opłatami.

Natalia Rostworowska
FuturePR

 

<Poprzednia   Następna>
 

Tysiące ofert pracy z całej Irlandii!
Ogłoszenia
Nowoczesny zestaw do jadalni
Sprzedam (22.02.2018)
Tlumacz Przysiegly w IRL
Usługi (21.02.2018)
Marynata i panierka do kurczaka i ryby dla lokali gastronomicznych
Różne (21.02.2018)
System Monsun
Sprzedam (20.02.2018)
Awangardowy narożnik Berlin 2
Sprzedam (20.02.2018)


 
= Ogłoszenie ze zdjęciem
Ostatnio na forum:
1: ANKIETA - Odbiór mediów polonijnych w Irlandii by evelynkie
2: Odp:Szukam księgowej lub biura księgowego w Irlandii by orlabenson1
3: wymiana starej waluty na euro by arthrawn76
4: Jak wam się wiedzie? by bsos13
5: przedtreningówka dla żony by kwauuel
Wiadomości różne
Newsy: Biznes, IT
Mamy wysokie noty!

STRONA NA PIĄTKĘ! w Interia.pl
CZTERY GWIAZDKI! w Onet.pl
DOBRA STRONA! w Gwiazdor.pl