Panel logowania
logowanie
Dział download
pobierz
Linki
linki
Forum
forum
Publikuj własne teksty
publikuj
Galerie
galerie
Filmy
filmy
Kartki
kartki
Ogłoszenia
ogłoszenia
Pogoda
pogoda
Strony i blogi
strony/blogi
Poczta
poczta 15gb
REKLAMA / ADVERTISING
>>> OFERTY PRACY FAS
Tłumacz / Słownik PL~EN
Menu główne:
Strona główna
Wiadomości
Wydarzenia
Felietony, porady
Forum
Blogi
Dublin i Irlandia
Przed wyjazdem...
Do załatwienia
Praca
Oferty pracy FAS
Mieszkanie
Transport
Prawo jazdy
Ważne namiary
Partnerzy
Szukaj w serwisie
Zasady korzystania
O Portalu
Napisz do nas
Reklama / Advertising
Pomoc
Logowanie
Użytkownik

Hasło

Zapamiętaj
Przypomnienie hasła
Konto? Zarejestruj się!
Dodaj do ulubionych
 
 
Banner
Strona główna arrow Wiadomości arrow Wiadomości arrow Irlandczycy mają dość swojego kraju
Irlandczycy mają dość swojego kraju E-mail


Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd do Australii

Irlandia stanęła w obliczu masowej ucieczki swoich obywateli - ucieczki przed przestępczością, wysokimi kosztami życia, jak również przed beznadziejną pogodą. Do tego stanu rzeczy przyczynia się również sytuacja w budownictwie. Coraz więcej osób pragnie uciec w jakiś słoneczny zakątek australijskiej wyspy.

 

Według najnowszych danych, prawie 700 wykwalifikowanych pracowników ubiega się miesięcznie o dokumenty wizowe dla siebie oraz swoich rodzin, konieczne w przypadku wyjazdu do Australii.
Barry Dowling z portalu migration.ie powiedział, iż w związku z tym, że coraz więcej wykwalifikowanych osób pragnie podnieść standard i jakość swojego życia, liczba ubiegających się o wizę wzrosła w ubiegłym roku o 30%.

Australia przeżywa obecnie okres prawdziwego boomu, a ze względu na niedostatek profesjonalistów, próbuje werbować pracowników z zagranicy. Szczególnie brakuje tam pracowników budowlanych, piekarzy, szefów kuchni, fryzjerek, lekarzy, nauczycieli i księgowych.

"Każdego miesiąca otrzymujemy ok. 350 podań i prawdopodobnie jest to połowa australijskiego rynku" – powiedział Dowling. Większość osób wyjeżdżających do kraju kangurów decyduje się na to głównie ze względu na wyższy standard życia, a Australia, porównując zarówno koszty życia, jak i jakość, o niebo wyprzedza Irlandię.
Niepokoi jednak to, iż w związku z dużą liczbą emigrujących do Australii wykwalifikowanych pracowników, Irlandia może stanąć w obliczu zjawiska “brain drain”.

Nie tylko lekarze
Już w chwili obecnej brakuje w kraju lekarzy i pielęgniarek. Australijscy pracodawcy zainteresowani są głównie Irlandczykami poniżej 45. roku życia, posiadającymi odpowiednie doświadczenie zawodowe oraz kwalifikacje w swojej branży.
“Wykwalifikowani irlandzcy rzemieślnicy, znajdujący pracę w Australii głównie za pośrednictwem agencji, cieszą się rocznymi zarobkami wysokości 100 tys. euro - to tyle, ile w Republice Irlandii zarabia lekarz” - mówi Dowling. Murarze zarabiają tam nawet do 200 tys. dolarów rocznie. Tak wysoki poziom wynagrodzenia w połączeniu z dużo niższym kosztem utrzymania to wystarczający powód, dla którego wiele osób rozważa ewentualność opuszczenia kraju.
“Najpopularniejszymi miastami w Australii są Brisbane, Perth oraz Darwin - informuje Dowling. - Sydney nie cieszy się tak dużą popularnością ze względu na wysokie koszty utrzymania”.
Wśród specjalistów największym powodzeniem cieszą się w Australii elektrycy, stolarze, hydraulicy czy oraz fryzjerzy. Najbardziej popularne zawody wśród wykwalifikowanych pracowników to nauczyciel, pielęgniarka, inżynier oraz księgowy.

Również liczba studentów, ubiegających się o wizę studencką, w ostatnim czasie drastycznie wzrosła. I to po okresie, kiedy liczba chętnych pragnących wyjechać na studia do Australii, była naprawdę niewielka.
Poważny spadek zanotowano w 2002 r., kiedy to rząd Stanów Zjednoczonych wprowadził dużo bardziej restrykcyjne reguły, czego skutkiem była wzrastająca liczba studentów pozostających przez wiele tygodni bez tzw. social security number. W praktyce oznaczało to, iż przez jakiś czas nie mogli oni pracować legalnie i ze względu na brak funduszy wielu musiało wracać do domu.
Dalsze informacje na temat poszukiwanych zawodów znaleźć można na stronie www.visafirst.com. Procedura składania i rozpatrywania wniosków wynosi od czterech do sześciu miesięcy.

wyd. “Polski Herald” z 22 sierpnia 2007 r.

 

<Poprzednia   Następna>
 

Tysiące ofert pracy z całej Irlandii!
Najnowsze ogłoszenia
Stół Gucci
Sprzedam (16.01.2018)
Sprzatanie aparatamentow booking
Usługi (16.01.2018)
Kanapa Lisa
Sprzedam (09.01.2018)
Polskie Centrum Odszkodowań - Twój partner w każdym wypadku
Usługi (08.01.2018)
Kanapa Nevada
Sprzedam (02.01.2018)


 
= Ogłoszenie ze zdjęciem
Ostatnio na forum:
1: ANKIETA - Odbiór mediów polonijnych w Irlandii by evelynkie
2: Odp:Szukam księgowej lub biura księgowego w Irlandii by orlabenson1
3: wymiana starej waluty na euro by arthrawn76
4: Jak wam się wiedzie? by bsos13
5: przedtreningówka dla żony by kwauuel
Wiadomości różne
Newsy: Biznes, IT
Mamy wysokie noty!

STRONA NA PIĄTKĘ! w Interia.pl
CZTERY GWIAZDKI! w Onet.pl
DOBRA STRONA! w Gwiazdor.pl