Panel logowania
logowanie
Dział download
pobierz
Linki
linki
Forum
forum
Publikuj własne teksty
publikuj
Galerie
galerie
Filmy
filmy
Kartki
kartki
Ogłoszenia
ogłoszenia
Pogoda
pogoda
Strony i blogi
strony/blogi
Poczta
poczta 15gb
REKLAMA / ADVERTISING
>>> OFERTY PRACY FAS
Tłumacz / Słownik PL~EN
Menu główne:
Strona główna
Wiadomości
Wydarzenia
Felietony, porady
Forum
Blogi
Dublin i Irlandia
Przed wyjazdem...
Do załatwienia
Praca
Oferty pracy FAS
Mieszkanie
Transport
Prawo jazdy
Ważne namiary
Partnerzy
Szukaj w serwisie
Zasady korzystania
O Portalu
Napisz do nas
Reklama / Advertising
Pomoc
Logowanie
Użytkownik

Hasło

Zapamiętaj
Przypomnienie hasła
Konto? Zarejestruj się!
Dodaj do ulubionych
 
 
Strona główna arrow Felietony, porady arrow Felietony, porady arrow Czy potrafisz komunikować się w związku?
Czy potrafisz komunikować się w związku? E-mail


Komunikacja w związkuSekretem udanego związku jest pielęgnowanie otwartej i szczerej komunikacji. To reguła, która sprawdza się we wszelkiego rodzaju relacjach począwszy od biznesowego partnerstwa aż do bliskich, intymnych związków. Komunikacja jest tu kluczem, ale dlaczego? Ponieważ efektywna komunikacja zawiera w sobie wiele czynników istotnych dla budowania dobrej relacji, takich jak: poświęcenie dla kogoś czasu, słuchanie, reagowanie - działanie, uważne dobieranie słów, okazywanie emocji  ale również i milczenie!

 

Coaching - sztuka komunikowania się
w związku


Wybory

Komunikacja wymaga dokonywania wewnętrznych wyborów. Podzielenie się z kimś bliskim swoimi myślami - to też wybór, który może zdziałać dosłownie cuda i wzbogacić naszą perspektywę myślenia. Niektóre myśli są dobre, aby wypowiedzieć je teraz a inne zostawić lepiej na później. Bardzo ważne, aby być świadomym tej różnicy i wybrać odpowiednie słowa na odpowiednia okazję. Jeśli jest coś bardzo ważnego, co chcesz powiedzieć komuś bliskiemu, zrób to teraz. Nie zawsze będziesz mieć na to druga szansę.   

Milczenie

Momenty milczenia mogą nieść w sobie potężną siłę i energię. Nie każdy moment konwersacji musi być wypełniony słowem mówionym. Cisza może być często o wiele bardziej efektywna, czasem konieczna, odpowiednia,  lepiej przekazująca daną myśl czy stan emocjonalny człowieka.


Słuchanie


Słuchaj dokładnie nie tylko tego, co mówi dana osoba, ale również tego, czego nie mówi. Usłysz, jaki przekaz jest ukryty między słowami: w emocjach i w specyficznie dobranych słowach. Czasem te momenty ciszy nie są przypadkowe i niosą za sobą głębszą wiadomość niż słowa. Zadawaj pytania i potwierdzaj czy dobrze zrozumiałeś odpowiedź: "Czy dobrze rozumiem, że masz na myśli to i to...". Sprawdzaj odpowiedzi i upewniaj się jak najczęściej o ich poprawnym zrozumieniu - to buduje silną więź emocjonalną i porozumienie intelektualne.

Każdy z nas jest nauczony, aby komunikować się przez mowę. Jednak bardzo ważnym, a może nawet bardziej istotniejszym elementem porozumiewania się jest wysłuchanie drugiego człowieka. W myśl powiedzenia: "Masz dwoje uszu a tylko jedne usta" powinniśmy dwa razy więcej słuchać niż mówić. Zastanów się jak jest z Tobą?

Działanie

Działanie to największy dowód, że Ktoś w relacji jest prawdziwym i wiarygodnym partnerem. Akcja musi być konsekwencją naszych słów: obietnic, umów i zobowiązań.
To bardzo pouczająca dla wszystkich związków lekcja, która często jest zapominana.
Poprawna i zdrowa komunikacja w związku wymaga nie tylko słuchania i mówienia ale również obserwowania partnera i konkretnych działań. Słowa poparte działaniami budują fundamenty zaufania.

Emocje

Podczas komunikacji dopasuj swoje emocje do potrzeb i sytuacji Twojego partnera. Nasz język ciała (np. mimika twarzy, gestykulacja rąk) powinien być dopasowany, do tego co mówimy. Szczególnie dzieci są wyczulone na emocje, które towarzyszą naszym słowom. Aby usłyszały nasz przekaz musimy często być na tym samym poziomie entuzjazmu czy wyobraźni, co One. Ostrożnie dobrane słowa i towarzyszące temu wyrażenie emocji pozwalają nam porozumiewać się szczerze i z empatią do drugiej osoby.

Przyzwolenie na...

Ty i Twój partner dajcie sobie prawo do otwartości i szczerości wobec siebie. Do tego, aby dyskutować na temat waszych uczuć i spraw, pojawiających się w waszym związku. To dla wielu par stanowi problem. Dlaczego? Ponieważ wymaga to poszanowania i tolerowania was obojga nawzajem. Należy mieć nie osądzające i obiektywne podejście, bez chowania tajemnic przed partnerem. To pozwoli Tobie być empatycznym i zrozumieć inna niż Twoją perspektywę myślenia. Takie podejście to podstawa konstruktywnej atmosfery i efektywnej komunikacji w  zdrowej relacji.

Zadawaj piękne pytania


"Im piękniejsze pytania, tym piękniejsze odpowiedzi"

Pytania są jednym z podstawowych narzędzi komunikacji. Zadawaj jak najwięcej wzmacniających, pozytywnych pytań. To oznacza, ze na prawdę kogoś słuchasz. Jak czułbyś się w relacji gdzie nikt Cię nie pyta: Jak się czujesz? Jak minął dzień? Jak w pracy? Itd. Czy chciałbyś kontynuować taką relację? Gdy nie zadajemy żadnych pytań, to przypuszczamy, że prawdopodobnie już wszystko wiemy o danej osobie jej stanach, uczuciach, pragnieniach i oczekiwaniach. Jakże jednak często te przypuszczenia wprowadzają nas w błąd?

Teraz tylko czas, aby wypróbować te zasady z twoim partnerem. Nie od razu mogą zadziałać wszystkie. Spokojnie. Jedną z wypróbowanych metod jest zasada 10 sekund opóźnienia. Kiedy reagujesz na nowe pomysły i zachowania partnera -  nie odpowiadaj od razu, weź kilka głębokich wdechów i odlicz do 10-ciu , potem pomyśl o powyższych regułach. Pamiętaj, aby wysłuchać i nie osądzać z góry. Powodzenia.


Magdalena Matwiejczuk
Psycholog, Life Coach
Positive Success Group

 

Mauren Hewitt

Maureen Hewitt jest założycielem Positive Succes  Group i dyrektorem Akredytowanej Szkoły Life & Executive Coachingu. Posiada ponad 20 lat doświadczenia pracy w biznesie, treningach, konsultingu i coachingu. Uchodzi za jednego z najefektywnieszych coachów pracujących w Irlandii i w Wielkiej Brytanii. Jest akredytowanym Executive & Life Coachem, licencjonowanym praktykiem NLP, trenerem rozwoju osobistego i akredytowanym asesorem testów Inteligencji Emocjonlanej.

W swojej praktyce pracuje z pracownikami na różnych szczeblach: poczynając od pracowników HR, średnich i wyższych szczebli menedżerskich a kończąc na kadrze kierowniczej  (Executive Coaching).

Dzięki swojemu otwartemu i obiektywnemu podejściu oraz spójności w tym jak pracuje i jakim jest człowiekiem, buduje wspaniałe relacje międzyludzkie pomagając innym rozwijać swój potencjał i osiągać zamierzone cele w sferze prywatnej i zawodowej.

Maureen Hewitt projektuje i prowadzi programy oraz kursy dla wielu instytucji. Często wypowiada się łamach prasy i ma na swoim koncie wiele audycji radiowych.

Magdalena Matwiejczuk
Magdalena Matwiejczuk

Akredytowany Life and Executive Coach, Psycholog, Terapeuta, Trener rozwoju osobistego, asesor testów Inteligencji Emocjonlanej.  Jako Coach pracuje ze wszystkimi, którzy chcą dokonać pozytywnej zmiany w wielu aspektach swojego życia: być lepszymi pracownikami, partnerami, małżonkami czy rodzicami.

Kluczowymi obszarami, nad którymi pracuje są: osobista efektywność, rozwój talentów, "strengths coaching", budowanie pewności siebie, inteligencja emocjonalna, rozwój kariery, osiągnięcie równowagi życie/praca.


Magda  jest coachem efektywnym zarówno w sesjach coachingowych dla dużych grup jak i jeden na jednego.  Jako członek  zespołu coachów Positive Success Group prowadzi i projektuje programy szkoleniowe, treningi i  warsztaty rozwoju osobistego. Jest członkiem Stowarzyszenia Psychologów Polskich w Irlandii oraz Irish Coaching Development Network. 


<Poprzednia   Następna>
 

Tysiące ofert pracy z całej Irlandii!
Najnowsze ogłoszenia
Zestaw stołowy Alaras II
Sprzedam (13.02.2018)
Elegancki narożnik Boston
Sprzedam (13.02.2018)
Promocja - Narożnik Oslo
Sprzedam (09.02.2018)
Meble dziecięce Tenus
Sprzedam (08.02.2018)
Nowoczesny narożnik Aldo - Tanie Polskie Meble w Irlandii
Sprzedam (08.02.2018)


 
= Ogłoszenie ze zdjęciem
Ostatnio na forum:
1: ANKIETA - Odbiór mediów polonijnych w Irlandii by evelynkie
2: Odp:Szukam księgowej lub biura księgowego w Irlandii by orlabenson1
3: wymiana starej waluty na euro by arthrawn76
4: Jak wam się wiedzie? by bsos13
5: przedtreningówka dla żony by kwauuel
Wiadomości różne
Newsy: Biznes, IT
Mamy wysokie noty!

STRONA NA PIĄTKĘ! w Interia.pl
CZTERY GWIAZDKI! w Onet.pl
DOBRA STRONA! w Gwiazdor.pl