Panel logowania
logowanie
Dział download
pobierz
Linki
linki
Forum
forum
Publikuj własne teksty
publikuj
Galerie
galerie
Filmy
filmy
Kartki
kartki
Ogłoszenia
ogłoszenia
Pogoda
pogoda
Strony i blogi
strony/blogi
Poczta
poczta 15gb
REKLAMA / ADVERTISING
>>> OFERTY PRACY FAS
Tłumacz / Słownik PL~EN
Menu główne:
Strona główna
Wiadomości
Wydarzenia
Felietony, porady
Forum
Blogi
Dublin i Irlandia
Przed wyjazdem...
Do załatwienia
Praca
Oferty pracy FAS
Mieszkanie
Transport
Prawo jazdy
Ważne namiary
Partnerzy
Szukaj w serwisie
Zasady korzystania
O Portalu
Napisz do nas
Reklama / Advertising
Pomoc
Logowanie
Użytkownik

Hasło

Zapamiętaj
Przypomnienie hasła
Konto? Zarejestruj się!
Dodaj do ulubionych
 
 
Banner
Strona główna arrow Felietony, porady arrow Felietony, porady arrow Coaching - sztuka pomagania sobie i innym
Coaching - sztuka pomagania sobie i innym E-mail


CoachingStarając się zdefiniować pojęcie "coaching", to tak jakby próbować opisać co się dzieje podczas burzy: robi się ciemno, zaczyna padać siarczysty deszcz, grzmi i błyska... Jednakże sam opis nie oddaje nawet części atmosfery i klimatu, dopóki samemu się nie doświadczy burzy. Tak samo jest z coachingiem, definicja nie odda w pełni tego, co to jest dopóki samemu nie doświadczy się tego procesu na samym sobie.


Czym jest coaching? Jest formą pomocy innym oraz samopomocy. Nie jest psychoterapią, leczeniem ran z przeszłości, aczkolwiek jego techniki stosowane są przez wielu psychologów i terapeutów, pedagogów, nauczycieli.

Coachig jest jedną z najpreżniej rozwijajających się profesji naszych czasów. Potrzebują go zarówno małe firmy, wielkie korporacje, jak i osoby prywatne w życiu rodzinnym. Próbując doszukać się najprostszego wytłumaczenia pojęcia coachingu można stwierdzić, że: Jest to proces mający pomóc ludziom w osiągnięciu lepszych wyników działań w życiu osobistym i zawodowym.

Wedle Międzynarodowej Federacji Coachów (ICF) "Coaching to trwająca przez określony czas relacja między coachem a klientem, która pomaga klientowi osiągać nadzwyczajne wyniki w swoim życiu, karierze, biznesie lub organizacji. Poprzez coaching klient pogłębia swój proces uczenia się, zwiększa swoje osiągnięcia i podnosi jakość swojego życia".

Sara Thorpe w "Podręczniku coachingu" pisze, iż coaching to pomoc danej osobie we wzmacnianiu i udoskonalaniu działania poprzez refleksję nad tym, jak stosuje konkretną umiejętność i wiedzę w praktyce.

Istnieją cztery glówne zasady, które tworzą fundamenty coachingu.

Pierwsza zasada brzmi, iż klient jest w pełni utalentowaną, kreatywną i pomysłową osobą. Co zmieniłoby się w naszym życiu, gdybyśmy patrzyli na siebie i innych z perspektywy, iż jesteśmy w pełni kreatywni, utalentowani, obdarzeni unikalnym potencjałem? Zmiana naszych własnych czasem przestarzałych przekonań i uprzedzeń do innych stwarza przestzeń rozwoju, kreatywności i zmiany. Koncentrując się na mocnych stronach i atutach wzmacniamy w nas przecież to co najlepsze i budujemy poczucie własnej wartości.

Druga zasada brzmi, iż klient ustanawia, w jakim kierunku chce iść, co chce osiągnąć, coach podąża za jego priorytetami. Nie oznacza to, że klient zawsze wie jak będzie wyglądał jego cel końcowy, ale wspólnie z coachem pracują nad ustaleniem punktu, w którym klient osiągnie cel ostateczny.

 

Mauren Hewitt

Maureen Hewitt jest założycielem Positive Succes  Group i dyrektorem Akredytowanej Szkoły Life & Executive Coachingu. Posiada ponad 20 lat doświadczenia pracy w biznesie, treningach, konsultingu i coachingu. Uchodzi za jednego z najefektywnieszych coachów pracujących w Irlandii i w Wielkiej Brytanii. Jest akredytowanym Executive & Life Coachem, licencjonowanym praktykiem NLP, trenerem rozwoju osobistego i akredytowanym asesorem testów Inteligencji Emocjonlanej.

W swojej praktyce pracuje z pracownikami na różnych szczeblach: poczynając od pracowników HR, średnich i wyższych szczebli menedżerskich a kończąc na kadrze kierowniczej  (Executive Coaching).

Dzięki swojemu otwartemu i obiektywnemu podejściu oraz spójności w tym jak pracuje i jakim jest człowiekiem, buduje wspaniałe relacje międzyludzkie pomagając innym rozwijać swój potencjał i osiągać zamierzone cele w sferze prywatnej i zawodowej.

Maureen Hewitt projektuje i prowadzi programy oraz kursy dla wielu instytucji. Często wypowiada się łamach prasy i ma na swoim koncie wiele audycji radiowych.

Magdalena Matwiejczuk
Magdalena Matwiejczuk

Akredytowany Life and Executive Coach, Psycholog, Terapeuta, Trener rozwoju osobistego, asesor testów Inteligencji Emocjonlanej.  Jako Coach pracuje ze wszystkimi, którzy chcą dokonać pozytywnej zmiany w wielu aspektach swojego życia: być lepszymi pracownikami, partnerami, małżonkami czy rodzicami.

Kluczowymi obszarami, nad którymi pracuje są: osobista efektywność, rozwój talentów, "strengths coaching", budowanie pewności siebie, inteligencja emocjonalna, rozwój kariery, osiągnięcie równowagi życie/praca.


Magda  jest coachem efektywnym zarówno w sesjach coachingowych dla dużych grup jak i jeden na jednego.  Jako członek  zespołu coachów Positive Success Group prowadzi i projektuje programy szkoleniowe, treningi i  warsztaty rozwoju osobistego. Jest członkiem Stowarzyszenia Psychologów Polskich w Irlandii oraz Irish Coaching Development Network.

 

Następna zasada - coach potrafi pozostać z klientem "tu i teraz". Co zmieniłoby się w naszym życiu jakbyśmy potrafili koncentrować się na danej chwili? Słuchać głęboko innych wokół nas? Każdy moment , minuta, chwila, każdy oddech jest szansą zmiany, odkrywania samoświadomości, krokiem do kreatywności. Dokonując świadomych wyborów i decyzji uczymy się proaktywnej postawy i możemy decydować o tym kim chcemy być i jak chcemy przeżyć nasze życie.

Ostanią zasadą jest fakt, iż co-active coaching adresuje całe życie klienta (wszystkie aspekty i obszary życia). Nie możemy przecież udawać, iż życie zawodowe nie ma wpływu na sferę prywatną lub że problemy w związku np. rozwód czy zdrada nie będą się odbijały na naszej pracy. W coachingu traktujemy jednostkę jako unikalny spójny system, złożony z wielu sfer. Cokolwiek dzieję się w jednej części systemu daje o sobie znać i oddziaływuje w innej części. Coaching adresuje owe oddziaływanie sfer i dziedzin życia na siebie oraz pomaga podjąć najsłuszniejszą decyzję , zgodną z wyznawanym systemem wartości danego człowieka.

Podsumowując chciałabym podzielić się swoją osobistą definicją pojęcia coachingu. Coaching jest dla mnie jak taniec w danym momencie "tu i teraz", w którym każda chwila i wykonany krok jest kreatywnym aktem zmiany, odkrywania nowych perspektyw rozwoju, samoświadomości i realizacji swojego potencjału. Coaching jest jak relacja w tangu, gdzie dwojga ludzi uczy się siebie na wzajem, pracuje w partnerstwie i harmonii aby osiągnąć upragniony efekt. Jest to taniec, w którym partnerka (coach) podąża w wyznaczonym przez partnera (klienta) kierunku, przy jednoczesnym zachowaniu swojej indywidualności, stylu i osobowości oraz obopólnym wzięciu odpowiedzialności za podjęte kroki.

Zapraszam Cię więc do nauki tańca.          

Magdalena Matwiejczuk
Psycholog, Life Coach
Positive Success Group 


<Poprzednia   Następna>
 

Tysiące ofert pracy z całej Irlandii!
Najnowsze ogłoszenia
Stół Gucci
Sprzedam (16.01.2018)
Sprzatanie aparatamentow booking
Usługi (16.01.2018)
Kanapa Lisa
Sprzedam (09.01.2018)
Polskie Centrum Odszkodowań - Twój partner w każdym wypadku
Usługi (08.01.2018)
Kanapa Nevada
Sprzedam (02.01.2018)


 
= Ogłoszenie ze zdjęciem
Ostatnio na forum:
1: ANKIETA - Odbiór mediów polonijnych w Irlandii by evelynkie
2: Odp:Szukam księgowej lub biura księgowego w Irlandii by orlabenson1
3: wymiana starej waluty na euro by arthrawn76
4: Jak wam się wiedzie? by bsos13
5: przedtreningówka dla żony by kwauuel
Wiadomości różne
Newsy: Biznes, IT
Mamy wysokie noty!

STRONA NA PIĄTKĘ! w Interia.pl
CZTERY GWIAZDKI! w Onet.pl
DOBRA STRONA! w Gwiazdor.pl