Panel logowania
logowanie
Dział download
pobierz
Linki
linki
Forum
forum
Publikuj własne teksty
publikuj
Galerie
galerie
Filmy
filmy
Kartki
kartki
Ogłoszenia
ogłoszenia
Pogoda
pogoda
Strony i blogi
strony/blogi
Poczta
poczta 15gb
REKLAMA / ADVERTISING
>>> OFERTY PRACY FAS
Tłumacz / Słownik PL~EN
Menu główne:
Strona główna
Wiadomości
Wydarzenia
Felietony, porady
Forum
Blogi
Dublin i Irlandia
Przed wyjazdem...
Do załatwienia
Praca
Oferty pracy FAS
Mieszkanie
Transport
Prawo jazdy
Ważne namiary
Partnerzy
Szukaj w serwisie
Zasady korzystania
O Portalu
Napisz do nas
Reklama / Advertising
Pomoc
Logowanie
Użytkownik

Hasło

Zapamiętaj
Przypomnienie hasła
Konto? Zarejestruj się!
Dodaj do ulubionych
 
 
Banner
Strona główna arrow Wiadomości arrow Wiadomości arrow Czas na zdecydowane działania
Czas na zdecydowane działania E-mail


Mary White TD - minister ds. IntegracjiCzłonkowie Immigrant Network spotkali się z nowo mianowaną minister ds. Integracji, Mary White TD

Z inicjatywy przedstawicieli grup i organizacji, reprezentujących mniejszości etniczne w Irlandii, w kwietniu tego roku powołana została platforma Immigrant Network, której celem jest współpraca i działanie na rzecz integracji oraz rozwiązywania wyzwań, stojących przed imigrantami w Irlandii.Do udziału w pracach platformy zaproszono również członków Forum Polonia. Członkowie Immigrant Network, po serii spotkań przygotowawczych, spotkali się we wtorek, 18 maja, z nowo powołaną Minister Integracji, Mary White TD.

Inicjatywa Immigrant Network powstała jako odpowiedź na problem braku reprezentacji migrantów w ciałach doradczych i władzach lokalnych oraz centralnych, czego skutkiem bywa niedostateczne zrozumienie spraw i problemów lokalnych społeczności. Platforma ta skupia przedstawicieli grup etnicznych, organizacji, mediów i agencji, działających na rzecz migrantów i pracujących na co dzień z członkami mniejszości narodowych.  

Wśród członków Grupy Inicjatywnej znaleźli się Emilia Marchelewska, Anna Paś, Barnaba Dorda (Forum Polonia), Tanya Cole (Indian Community), Patrick Maphoso (Community activist), Tendai Madondo (Christian Aid), Chinedu Onyejelem (Metro Eirean), Eric Yao (Africa Centre) oraz Juliet Amamure (Diaspora Women Initiative).

Wśród zadań platformy Immigrant Network, stawiano nacisk na: identyfikację wyzwań i problemów, z jakimi borykają się poszczególne mniejszości i migranci w ogólności; podnoszenie świadomości polityków i opinii publicznej na temat powyższych kwestii; zapobieganie i wsparcie dla inicjatyw promujących pozytywne rozwiązania powyższych problemów; możliwość wymiany informacji i doświadczeń. Założeniem platformy jest otwarcie na potrzeby reprezentowanych środowisk, stąd udział w Immigrant Network jest otwarty dla wszystkich.

Spotkanie z Minister Integracji odbyło się we wtorek, 18 maja. Minister White powołana została na stanowisko w dn. 24 marca. Reprezentująca region Carlow/Kilkenny z ramienia Green Party, Mary White TD stanęła oficjalnie na czele Departamentu Sprawiedliwości, Równości i Reform Prawnych, Spraw Społecznych, Obszarów Wiejskich i Regionu Gaeltacht, oraz Edukacji i Nauki, ze specjalną odpowiedzialnością za Równość, Prawa Człowieka i Integrację.Spotkanie z Minister White było pierwszym z cyklu spotkań informacyjno-doradczych i miało na celu identyfikację potrzeb i problemów, z jakimi spotykają się przedstawiciele mniejszości etnicznych.
Dyskutowane tematy obejmowały trzy główne zagadnienia:

1. Przestępstwa na tle rasowym / Rasizm / Legislacja w tej kwestii:
- brak zdecydowanych działań w odniesieniu do incydentów i przestępstw na tle rasowym;
- brak wytycznych i statystyk, dokumentujących przestępstwa i incydenty na tle rasowym;  
- potrzeba monitoringu i podnoszenia świadomości w zakresie spraw, związanych z podżeganiem do nienawiści (tzw. hate crime)
- związek między działalnością mediów i prowadzoną polityką społeczną a wzrostem zachowań rasistowskich;

2. Niedostateczna reprezentacja migrantów
Sektory:
- organizacje rządowe;
- władze lokalne i krajowe (Senat, Parlament)
- Departmant ds. Integracji - jako jeden z przykładów
- Media (zarówno od strony podejmowanych tematów, jak i reprezentacji wśród dziennikarzy i prowadzących)

2. Potrzeba ściślejszej współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości w zakresie:
- spraw związanych z uchodźcami
- naturalizacją
- pozyskiwaniem obywatelstwa;

Podczas spotkania, Minister White towarzyszyła grupa doradcza, składająca się z urzędników ministerialnych, którzy pracują w poszczególnych departamentach nad praktyczną implementacją opinii i sugestii w prace ministerstwa.

- Jestem minister słuchającą i minister reagującą - powiedziała podczas krótkiego wprowadzenia Mary White TD. - Objęłam stanowisko z końcem marca i od tego czasu staram się uczestniczyć w jak największej liczbie spotkań i paneli dyskusyjnych, by poznać potrzeby społeczne i usłyszeć opinie tych, którzy tymi sprawami zajmują się na co dzień. Moje drzwi otwarte są dla każdego - deklarowała.

Spotkanie z Immigrant Network było pierwszym z cyklu spotkań doradczych. Minister zapowiedziała powołanie specjalnej Rady Doradczej, do udziału w której zaproszeni będą przedstawiciele jak najszerszego spektrum organizacji, grup i liderów mniejszości etnicznych. O dacie i warunkach uczestnictwa w ministerialnej Radzie opinia publiczna poinformowana zostanie w przyszłym tygodniu za pośrednictwem prasy irlandzkiej i etnicznej.

Forum Polonia, jako największa platforma, zrzeszająca organizacje, grupy i media polonijne, zaproszona została do udziału w obradach ministerialnej Rady. Członkowie FP oraz mieszkający w Irlandii Polacy informowani będą o pracach Rady za pośrednictwem mediów polonijnych oraz platformy www.ForumPolonia.org

Wszelkie sugestie i kwestie warte dyskusji prosimy zgłaszać do członków grupy: Anna Paś (e: ), Barnaba Dorda (e: ) oraz

Anna Paś
Dublin, 20 maja 2010

www.PolskiExpress.ie<Poprzednia   Następna>
 

Tysiące ofert pracy z całej Irlandii!
Najnowsze ogłoszenia
Stół Gucci
Sprzedam (16.01.2018)
Sprzatanie aparatamentow booking
Usługi (16.01.2018)
Kanapa Lisa
Sprzedam (09.01.2018)
Polskie Centrum Odszkodowań - Twój partner w każdym wypadku
Usługi (08.01.2018)
Kanapa Nevada
Sprzedam (02.01.2018)


 
= Ogłoszenie ze zdjęciem
Ostatnio na forum:
1: ANKIETA - Odbiór mediów polonijnych w Irlandii by evelynkie
2: Odp:Szukam księgowej lub biura księgowego w Irlandii by orlabenson1
3: wymiana starej waluty na euro by arthrawn76
4: Jak wam się wiedzie? by bsos13
5: przedtreningówka dla żony by kwauuel
Wiadomości różne
Newsy: Biznes, IT
Mamy wysokie noty!

STRONA NA PIĄTKĘ! w Interia.pl
CZTERY GWIAZDKI! w Onet.pl
DOBRA STRONA! w Gwiazdor.pl