Panel logowania
logowanie
Dział download
pobierz
Linki
linki
Forum
forum
Publikuj własne teksty
publikuj
Galerie
galerie
Filmy
filmy
Kartki
kartki
Ogłoszenia
ogłoszenia
Pogoda
pogoda
Strony i blogi
strony/blogi
Poczta
poczta 15gb
REKLAMA / ADVERTISING
>>> OFERTY PRACY FAS
Tłumacz / Słownik PL~EN
Menu główne:
Strona główna
Wiadomości
Wydarzenia
Felietony, porady
Forum
Blogi
Dublin i Irlandia
Przed wyjazdem...
Do załatwienia
Praca
Oferty pracy FAS
Mieszkanie
Transport
Prawo jazdy
Ważne namiary
Partnerzy
Szukaj w serwisie
Zasady korzystania
O Portalu
Napisz do nas
Reklama / Advertising
Pomoc
Logowanie
Użytkownik

Hasło

Zapamiętaj
Przypomnienie hasła
Konto? Zarejestruj się!
Dodaj do ulubionych
 
 
Banner
Strona główna arrow Wiadomości arrow Wiadomości arrow  Jeśli pożyczać, to od którego banku?
Jeśli pożyczać, to od którego banku? E-mail


Kredyty gotówkoweKomentarz do rankingu kredytów gotówkowych

W rankingu maksymalnej kwoty kredytu gotówkowego oferowanej przez banki liderem jest obecnie Alior Bank. Dzieje się tak dlatego, ponieważ oferta jest bardzo ergonomiczna dla klienta. Chodzi głównie o niespotykanie długi okres kredytowania - 120 miesięcy, gdzie standardem jest 60-72 miesięcy.Wydaje się, że taka konstrukcja oferty powodowana jest próbą pozyskania przez bank dużego portfelu "dobrych" klientów. Wielce prawdopodobne jest również to, że posiada niewielki odsetek produktów "niepracujących".

W przypadku banku Pekao S.A. również można zauważyć stosunkowo niewiele barier przy udzielaniu kredytów. Produkt dodatkowo charakteryzuje się  tym, że klient może dostać do ręki tylko 40 000 PLN. Reszta kwoty natomiast (o ile pozwala na to zdolność) musi być przelana na konkretną fakturę (konkretny cel). Może to być np. faktura na samochód, meble, remont itp. Innymi słowy bank finansuje klientowi jakieś dobro. Bank może też przeznaczyć "nadwyżkę" np. na spłatę zobowiązań kredytowych klienta.

Kolejnym produktem godnym uwagi jest kredyt oferowany przez BGŻ. Jest on bardzo tani i popularny nawet wśród pracowników innych banków oraz instytucji finansowych. Oferta produktowa przewiduje wypłacenie wolumenu do 100 000 PLN. Natomiast od 50 000 zł kredyt musi być zabezpieczony kaucją lub blokadą konta oszczędnościowego. Wysokość kaucji lub wartości konta to równowartość różnicy pomiędzy wartością kredytu a 50 000 zł. Jest to dosyć dziwny przypadek kiedy klient musi zapłacić kaucję, żeby otrzymać kredyt. Jednakże takie sytuacje się zdarzają.

Oferta gotówkowa eurobanku jest przewidziana, dla opisywanych przypadków, maksymalnie na 40 000 zł. Wyróżnia się tym, że klient może otrzymać 20 000 zł na dowód (oświadczenie o zarobkach). Aby klient kwalifikował się do oferty "na dowód" raczej powinien nie mieć problemów ze swoją historią kredytową. Banki podchodzą bardziej ufnie do klientów, którzy terminowo wywiązywali się ze swoich zobowiązań. Przy kredycie "na dowód" istotny jest także odpowiednio wysoka ilość punktów scoringowych. Warto zaznaczyć, że eurobank bardzo chętnie przyjmuje emerytów tzn. maksymalny wiek w którym klient może wnioskować o kredyt to nawet 79 lat.
Skok Stefczyka to produkt charakteryzujący się liberalnym podejściem do negatywnej historii kredytowej klienta. Spółdzielnia może udzielić kredytu klientowi, który ma opóźnienia w BIK-u nie przekraczające 90 dni (gdzie standardowo jest to 0 dni lub w niektórych przypadkach do 30).

W przypadku ofert Invest Banku trzeba zdecydowanie zwrócić uwagę na scoring. Bank jest tutaj wyjątkowo restrykcyjny i ostrożny. Dodatkowo proponowane kwoty są stosunkowo niskie w porównaniu do otrzymywanych dochodów klienta.

Pozostałe produkty są raczej standardowe i nie wyróżniają się niczym charakterystycznym.

Na koniec warto dodać,  że duże znaczenie na wydanie decyzji pozytywnej ma ilość zapytań w BIK-u w ciągu miesiąca. Klient może bezpiecznie wnioskować o kredyt 2 razy w ciągu tego czasu. Zazwyczaj każdy następny wniosek o kredyt (zapytanie do BIK-u) będzie odrzucany ze względu na podejrzenie defraudacji. Jest to mechanizm prewencyjny większości banków, który ma za zadanie przeciwdziałać sytuacji, w której klient mający zdolność np. na 20 000 zł zawnioskuje o tę kwotę w 5 bankach i ją dostanie. Bardzo często klienci szukając oferty kredytowej na własną rękę (kredyt gotówkowy, karta kredytowa, debet na koncie, ofert ratalna itp.) nieświadomie działają na swoją niekorzyść blokując możliwość uzyskania kredytu. Dlatego warto skorzystać z usług doświadczonego doradcy finansowego, który zidentyfikuje banki jakie mogą udzielić kredytu danemu klientowi i spośród nich wybierze najlepszą ofertę nie narażając klienta na tego typu sytuacje.

Sporządził:

Konrad Janowski
Kierownik ds. Kredytów Gotówkowych Money Expert S.A.

***
Bliższe informacje:

Marek Nienałtowski
Główny Analityk Money Expert SA
Tel.: 22/ 495 80 00
Tel. kom.: 519 340 930
Email:

Biuro Prasowe Money Expert SA
Marek Czarski, e-mail: , tel.: 22/ 569 69 11, fax: 22/ 834 83 23

***
Komentarz ten przygotowany został tylko i wyłącznie w celach informacyjnych, a jego treść jest jedynie wyrazem osobistych poglądów autora, nie stanowiąc tym samym żadnej "rekomendacji" do podejmowania jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych przez jego czytelnika. Zgodnie z powyższym zarówno Money Expert SA, jak i autor komentarza nie ponoszą odpowiedzialności za działania będące skutkiem lektury tego opracowania.

***
Money Expert SA jest profesjonalną i niezależną firmą doradztwa finansowego, specjalizującą się w usługach kredytowych i inwestycyjnych. Współpracuje z wieloma instytucjami finansowymi, w tym z największymi polskimi bankami, dzięki czemu zapewnia swoim klientom najkorzystniejszą ofertę kredytową. Firma powstała w lutym 2005 r. Działalność operacyjną rozpoczęła cztery miesiące później. Właściwą działalność handlową Money Expert SA uruchomił w 2006 r. Prezesem Zarządu Money Expert SA jest Piotr Junak, finansista z wieloletnim doświadczeniem. Obecnie Money Expert SA ma 14 oddziałów: w Warszawie(2), Poznaniu(2), Łodzi, Katowicach, Wrocławiu(2), Lublinie, Szczecinie(2), Krakowie(2), Gdańsku. Docelowo sieć salonów obejmować będzie 30 placówek. Usługi doradztwa finansowego Money Expert SA promuje również poza granicami kraju - w Irlandii, gdzie w Dublinie od listopada 2007 roku funkcjonuje jego placówka.

Udziałowcami Money Expert SA są: Limaplan Limited - firma zarejestrowana i powołana do życia w Londynie w 1999 r., będąca członkiem prywatnej grupy inwestowania kapitału (Prezes Limaplan Limited Graham Smith jest z pochodzenia londyńczykiem, który od 40 lat mieszka i pracuje w Lichtensteinie) oraz Bensari Consulting - firma, której pole działania to doradztwo i organizacja procesów finansowych w zakresie rozrachunków, monitoringu i windykacji. Akcjonariusze posiadają udziały w proporcji 70/30.

Grupa, której częścią jest Limaplan Limited, zajmuje się w inwestowaniem głównie w nieruchomości, kapitał i rozrywkę. Dotychczasowe inwestycje w Polsce dotyczyły rynku nieruchomości. Pierwszą z nich rozpoczęto we Wrocławiu w 1996 r. Obecnie zakończono już większość projektów, lecz prace trwają nadal w budynku Wratislava Center Business i w jednym z kompleksów hotelowych we Wrocławiu.

Firma Bensari Consulting od 1997 r. zorganizowała kilkanaście programów emisji papierów dłużnych. Pośredniczyła również w transakcjach przejmowania wielu firm. Zarządza należnościami kilku dużych podmiotów. Na bazie zdobytych doświadczeń stworzyła systemy informatyczne MR3 i MR4, które efektywnie wspierają procesy finansowe w przedsiębiorstwach.

***

 

<Poprzednia   Następna>
 

Tysiące ofert pracy z całej Irlandii!
Najnowsze ogłoszenia
Stół Gucci
Sprzedam (16.01.2018)
Sprzatanie aparatamentow booking
Usługi (16.01.2018)
Kanapa Lisa
Sprzedam (09.01.2018)
Polskie Centrum Odszkodowań - Twój partner w każdym wypadku
Usługi (08.01.2018)
Kanapa Nevada
Sprzedam (02.01.2018)


 
= Ogłoszenie ze zdjęciem
Ostatnio na forum:
1: ANKIETA - Odbiór mediów polonijnych w Irlandii by evelynkie
2: Odp:Szukam księgowej lub biura księgowego w Irlandii by orlabenson1
3: wymiana starej waluty na euro by arthrawn76
4: Jak wam się wiedzie? by bsos13
5: przedtreningówka dla żony by kwauuel
Wiadomości różne
Newsy: Biznes, IT
Mamy wysokie noty!

STRONA NA PIĄTKĘ! w Interia.pl
CZTERY GWIAZDKI! w Onet.pl
DOBRA STRONA! w Gwiazdor.pl