Panel logowania
logowanie
Dział download
pobierz
Linki
linki
Forum
forum
Publikuj własne teksty
publikuj
Galerie
galerie
Filmy
filmy
Kartki
kartki
Ogłoszenia
ogłoszenia
Pogoda
pogoda
Strony i blogi
strony/blogi
Poczta
poczta 15gb
REKLAMA / ADVERTISING
>>> OFERTY PRACY FAS
Tłumacz / Słownik PL~EN
Menu główne:
Strona główna
Wiadomości
Wydarzenia
Felietony, porady
Forum
Blogi
Dublin i Irlandia
Przed wyjazdem...
Do załatwienia
Praca
Oferty pracy FAS
Mieszkanie
Transport
Prawo jazdy
Ważne namiary
Partnerzy
Szukaj w serwisie
Zasady korzystania
O Portalu
Napisz do nas
Reklama / Advertising
Pomoc
Logowanie
Użytkownik

Hasło

Zapamiętaj
Przypomnienie hasła
Konto? Zarejestruj się!
Dodaj do ulubionych
 
 
Banner
Strona główna arrow Wiadomości arrow Wiadomości arrow "Pojadę mocno od samego początku"
"Pojadę mocno od samego początku" E-mail


Nazywa się Robert Majchrzak. W Irlandii mieszka od pięciu lat. Od dawna interesuje się rajdami samochodowymi i wszelkimi tego rodzaju sportami. Jest jedynym Polakiem, który bierze udział w całym cyklu zawodów Mistrzostw Irlandii Rallycross. Pierwsze zawody już 18 października - pokibicujmy więc naszemu utalentowanemu Rodakowi!


Robert zapytany, dlaczego akurat tego rodzaju sporty go interesują, odpowiada bez namysłu: "Pewnie dlatego, że pochodzę z Dolnego Śląska - miejsca, które zawsze było i, mam nadzieję, zawsze będzie stolicą polskich rajdów samochodowych". To właśnie na tamtych pięknych trasach, pełnych zakrętów i nawrotów, każdy młody pasjonat rajdów  po raz pierwszy próbował swoich sił za kierownicą tego, czym na daną chwilę dysponował. "W moim przypadku, jak u wielu innych, był to niezastąpiony, dwucylindrowy, po wielu przeróbkach "potwór" marki Fiat 126p" - śmieje się Robert. "Sięgając pamięcią wstecz muszę przyznać, że mieszkając w Polsce właśnie takim autem zdobyłem pierwszą licencję rajdową. Jednak los zadecydował, że od pięciu lat mieszkam w Irlandii, a od roku [od 2008 r. - przyp. red.] biorę udział w Mistrzostwach Irlandii Rallycross. Co prawda nie są to rajdy samochodowe, które kocham najbardziej i które są bardzo drogie". Ale Rallycross - jak przekonuje Robert - jest pewnego rodzaju alternatywą na to, aby nie poddać się i cały czas robić coś związanego ze sportem samochodowym, jest to coś, na co w miarę możliwości można sobie pozwolić.

Irlandzkie Rallycross to zawody organizowane na torze w Mondello Park (30 km od Dublina). Dla Roberta okazało się, że łatwiej będzie zrobić w Irlandii nową licencję rajdową, niż przetłumaczyć polską, którą miał już przecież w ręce. "Nie było to wcale trudne. Jeden dzień sprawdzianu techniki jazdy plus teoria itd. i już mamy licencję pierwszego stopnia, która pozwala na udział w wielu zawodach samochodowych. Potem, po ukończeniu 6 rund na dobrych pozycjach, możemy ubiegać się o licencję international bez limitów pojemności silnika i mocy, ważnej na całym świecie". Taką właśnie licencję posiada obecnie Robert. Dysponuje ponadto autem marki Peugeot 205 GTI 1.6 i jeździ w klasie stockhach. Jest to klasa, w której dopuszcza się auta o pojemności silnika do 1.6 i 2 zaworach na cylinder. Jest to największa klasa, startuje w niej średnio 40 aut. Po pierwszym sezonie 2008/09 Robert jest na 8 miejscu. "Ten sezon pojadę jednak mocno od samego początku, mam większe doświadczenie na tym torze i lepiej przygotowane auto" - mówi Robert.

"Pragnę zaprosić wszystkich do kibicowania... Planujemy też zorganizować grilla z hamburgerami, połączonego z symboliczną akcją składki na moje starty (co łaska za hamburgera:) Wszystko to w miłej, swojskiej atmosferze. Pokażmy, że Polak potrafi!".

Pierwsze zawody już 18 października, następne 1 listopada i 15 listopada. Zapraszamy!!!

Strona WWW m.in. ze zdjęciami Roberta:
http://robertmajchrzak.carbonmade.com

Dublin24.Net - 07.09.2009

<Poprzednia   Następna>
 

Tysiące ofert pracy z całej Irlandii!
Najnowsze ogłoszenia
Stół Gucci
Sprzedam (16.01.2018)
Sprzatanie aparatamentow booking
Usługi (16.01.2018)
Kanapa Lisa
Sprzedam (09.01.2018)
Polskie Centrum Odszkodowań - Twój partner w każdym wypadku
Usługi (08.01.2018)
Kanapa Nevada
Sprzedam (02.01.2018)


 
= Ogłoszenie ze zdjęciem
Ostatnio na forum:
1: ANKIETA - Odbiór mediów polonijnych w Irlandii by evelynkie
2: Odp:Szukam księgowej lub biura księgowego w Irlandii by orlabenson1
3: wymiana starej waluty na euro by arthrawn76
4: Jak wam się wiedzie? by bsos13
5: przedtreningówka dla żony by kwauuel
Wiadomości różne
Newsy: Biznes, IT
Mamy wysokie noty!

STRONA NA PIĄTKĘ! w Interia.pl
CZTERY GWIAZDKI! w Onet.pl
DOBRA STRONA! w Gwiazdor.pl