Panel logowania
logowanie
Dział download
pobierz
Linki
linki
Forum
forum
Publikuj własne teksty
publikuj
Galerie
galerie
Filmy
filmy
Kartki
kartki
Ogłoszenia
ogłoszenia
Pogoda
pogoda
Strony i blogi
strony/blogi
Poczta
poczta 15gb
REKLAMA / ADVERTISING
>>> OFERTY PRACY FAS
Tłumacz / Słownik PL~EN
Menu główne:
Strona główna
Wiadomości
Wydarzenia
Felietony, porady
Forum
Blogi
Dublin i Irlandia
Przed wyjazdem...
Do załatwienia
Praca
Oferty pracy FAS
Mieszkanie
Transport
Prawo jazdy
Ważne namiary
Partnerzy
Szukaj w serwisie
Zasady korzystania
O Portalu
Napisz do nas
Reklama / Advertising
Pomoc
Logowanie
Użytkownik

Hasło

Zapamiętaj
Przypomnienie hasła
Konto? Zarejestruj się!
Dodaj do ulubionych
 
 
Banner
Strona główna arrow Wiadomości arrow Wiadomości arrow Zbliża się koniec recesji
Zbliża się koniec recesji E-mail


Stopy w Eurolandzie bez zmian. Sytuacja cały czas sprzyja kredytobiorcom.

Tak jak tego szeroko oczekiwano, podczas mającego miejsce 3 września 2009 r. posiedzenia Europejski Bank Centralny pozostawił koszt pieniądza w Eurolandzie bez zmian. Główna stopa procentowa nadal więc wynosi w strefie euro 1% i jest najniższa w historii. Podczas konferencji prasowej po posiedzeniu szef EBC podkreślił, że są sygnały wskazujące na to, że recesja w Eurolandzie ma się ku końcowi.Jean-Claude Trichet dodał, że następnie gospodarka strefy euro będzie się stabilizowała i bardzo stopniowo poprawiała swoje wyniki. Okazało się też, że Bank podniósł swoją ocenę zachowania się PKB Eurolandu zarówno w tym roku (do -4,1% z -4,6%), jak i przyszłym (do +0,2% z -0,3%). Pomimo to szef EBC zapowiedział, że bank nie ma w planach podwyżek stóp procentowych oraz dodał, że według oczekiwań inflacja pozostanie pod kontrolą.

Decyzja EBC nie wnosi tak naprawdę nic nowego do bieżącej, bardzo sprzyjającej sytuacji dla osób, które mają zaciągnięte kredyty w europejskiej walucie. Szczególnie dla tych wszystkich, którzy obecnie finansują w ten sposób swoje nieruchomości.Benchmark dla oprocentowania kredytów w euro, czyli 3-miesiączny Euribor, znajduje się obecnie na poziomie 0,809% i jest rekordowo niski. Dla przypomnienia, dokładnie rok temu był wielokrotnie wyższy i wynosił 4,960%. Teoretycznie oznacza to, że miesięczne odsetki ze spłaty kredytów wziętych w tej walucie znacznie spadły. Dla przykładowego kredytu hipotecznego w euro w wysokości 75 tys. euro dokładnie rok temu, mierząc bieżącym kursem EUR/PLN (fixing NBP z 3 września - 4,1387), rata wynosiła 1283 złote. Obecnie jest ona niższa prawie o 84% i równa jedynie 209 złotych. W powyższym przykładzie pominięta została kwestia dodatkowych marży banku.

Sporządził:

Marek Nienałtowski
Główny Analityk Money Expert S.A.

***
Komentarz ten przygotowany został tylko i wyłącznie w celach informacyjnych, a jego treść jest jedynie wyrazem osobistych poglądów autora, nie stanowiąc tym samym żadnej "rekomendacji" do podejmowania jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych przez jego czytelnika. Zgodnie z powyższym zarówno Money Expert SA, jak i autor komentarza nie ponoszą odpowiedzialności za działania będące skutkiem lektury tego opracowania.

***
Bliższe informacje:

Marek Nienałtowski
Główny Analityk Money Expert SA

Tel.: 22/ 495 80 00
Tel. kom.: 519 340 930
Email:

Biuro Prasowe Money Expert SA
Irmina Dzyr
, e-mail:
, tel.: 22/ 569 69 21, fax: 22/ 834 83 23

***
Money Expert SA jest profesjonalną i niezależną firmą doradztwa finansowego, specjalizującą się w usługach kredytowych i inwestycyjnych. Współpracuje z wieloma instytucjami finansowymi, w tym z największymi polskimi bankami, dzięki czemu zapewnia swoim klientom najkorzystniejszą ofertę kredytową. Firma powstała w lutym 2005 r. Działalność operacyjną rozpoczęła cztery miesiące później. Właściwą działalność handlową Money Expert SA uruchomił w 2006 r. Prezesem Zarządu Money Expert SA jest Piotr Junak, finansista z wieloletnim doświadczeniem. Obecnie Money Expert SA ma 14 oddziałów: w Warszawie(2), Poznaniu(2), Łodzi, Katowicach, Wrocławiu(2), Lublinie, Szczecinie(2), Krakowie(2), Gdańsku. Docelowo sieć salonów obejmować będzie 30 placówek. Usługi doradztwa finansowego Money Expert SA promuje również poza granicami kraju - w Irlandii, gdzie w Dublinie od listopada 2007 roku funkcjonuje jego placówka.

Udziałowcami Money Expert SA są: Limaplan Limited - firma zarejestrowana i powołana do życia w Londynie w 1999 r., będąca członkiem prywatnej grupy inwestowania kapitału (Prezes Limaplan Limited Graham Smith jest z pochodzenia londyńczykiem, który od 40 lat mieszka i pracuje w Lichtensteinie) oraz Bensari Consulting - firma, której pole działania to doradztwo i organizacja procesów finansowych w zakresie rozrachunków, monitoringu i windykacji. Akcjonariusze posiadają udziały w proporcji 70/30.

Grupa, której częścią jest Limaplan Limited, zajmuje się w inwestowaniem głównie w nieruchomości, kapitał i rozrywkę. Dotychczasowe inwestycje w Polsce dotyczyły rynku nieruchomości. Pierwszą z nich rozpoczęto we Wrocławiu w 1996 r. Obecnie zakończono już większość projektów, lecz prace trwają nadal w budynku Wratislava Center Business i w jednym z kompleksów hotelowych we Wrocławiu.

Firma Bensari Consulting od 1997 r. zorganizowała kilkanaście programów emisji papierów dłużnych. Pośredniczyła również w transakcjach przejmowania wielu firm. Zarządza należnościami kilku dużych podmiotów. Na bazie zdobytych doświadczeń stworzyła systemy informatyczne MR3 i MR4, które efektywnie wspierają procesy finansowe w przedsiębiorstwach.
 
***<Poprzednia   Następna>
 

Tysiące ofert pracy z całej Irlandii!
Najnowsze ogłoszenia
Stół Gucci
Sprzedam (16.01.2018)
Sprzatanie aparatamentow booking
Usługi (16.01.2018)
Kanapa Lisa
Sprzedam (09.01.2018)
Polskie Centrum Odszkodowań - Twój partner w każdym wypadku
Usługi (08.01.2018)
Kanapa Nevada
Sprzedam (02.01.2018)


 
= Ogłoszenie ze zdjęciem
Ostatnio na forum:
1: ANKIETA - Odbiór mediów polonijnych w Irlandii by evelynkie
2: Odp:Szukam księgowej lub biura księgowego w Irlandii by orlabenson1
3: wymiana starej waluty na euro by arthrawn76
4: Jak wam się wiedzie? by bsos13
5: przedtreningówka dla żony by kwauuel
Wiadomości różne
Newsy: Biznes, IT
Mamy wysokie noty!

STRONA NA PIĄTKĘ! w Interia.pl
CZTERY GWIAZDKI! w Onet.pl
DOBRA STRONA! w Gwiazdor.pl