Panel logowania
logowanie
Dział download
pobierz
Linki
linki
Forum
forum
Publikuj własne teksty
publikuj
Galerie
galerie
Filmy
filmy
Kartki
kartki
Ogłoszenia
ogłoszenia
Pogoda
pogoda
Strony i blogi
strony/blogi
Poczta
poczta 15gb
REKLAMA / ADVERTISING
>>> OFERTY PRACY FAS
Tłumacz / Słownik PL~EN
Menu główne:
Strona główna
Wiadomości
Wydarzenia
Felietony, porady
Forum
Blogi
Dublin i Irlandia
Przed wyjazdem...
Do załatwienia
Praca
Oferty pracy FAS
Mieszkanie
Transport
Prawo jazdy
Ważne namiary
Partnerzy
Szukaj w serwisie
Zasady korzystania
O Portalu
Napisz do nas
Reklama / Advertising
Pomoc
Logowanie
Użytkownik

Hasło

Zapamiętaj
Przypomnienie hasła
Konto? Zarejestruj się!
Dodaj do ulubionych
 
 
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Wydarzenia arrow Orkiestra w Dublinie - zagraliśmy na sto fajerek!
Orkiestra w Dublinie - zagraliśmy na sto fajerek! E-mail


Wszyscy martwili się, na ile recesja, dziura w budżecie i widmo masowych zwolnień odbiją się na wyniku tegorocznej zbiórki – tymczasem, okazało się, że nasze obawy były przedwczesne! Podczas imprezy w klubie Le Cirk, gdzie mieścił się główny sztab Polskiego Expressu, zebraliśmy ponad 8 tysięcy euro!


Już po raz trzeci magazyn Polski Express, wraz zaprzyjaźnionymi instytucjami i organizacjami, włączył się w ogólnoświatowe dzieło pomocy innym – nasz sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który za siedzibę główną objął klub jazzowy Le Cirk, w niedzielne popołudnie przyciągnął ponad 2 tysiące osób! Wszyscy chętnie wrzucali pieniądze do orkiestrowych puszek, ale prawdziwe emocje rozgrywały się pod sceną, gdzie licytowaliśmy wspaniałe dzieła sztuki i fanty, przekazane przez naszych sponsorów. Obrazy, zdjęcia i grafiki zlicytowaliśmy na łączną sumę ponad 1200 euro, zaś wśród prezentów, o które toczyły się najbardziej zacięte pojedynki aukcyjne, były: krawat Pana Ambasadora (140 euro), karnet na 4-tygodniowy kurs tańca w szkole Prestige Dance (100 euro), karnet na kurs prawo jazdy Fifth Gear (85 euro), voucher na lekcje surfingu w szkole Kite Way (50 euro), voucher na profesjonalną sesję zdjęciową plus makijaż i włosy (fundatorzy: Katarzyna Świerkowska oraz BA Studio - 130 euro), czy pikantny kalendarz grupy artystycznej FOCA (45 euro). Zawrotną sumę 120 euro zapłaciła osoba, która wylicytowała bilet na koncert zespołu Kult, który odbędzie się 1 marca – zwycięzca będzie miał okazję spotkać się z Kazikiem za kulisami! Dodatkowo, licytowaliśmy gadżety, przekazane nam przez Fundację WOŚP – orkiestrowy kalendarz z autografem Jurka Owsiaka sprzedano za 20 euro, kubek – za 40 euro, zaś oryginalną koszulkę WOŚP – za 80 euro!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz 17-ty zbierała pieniądze, przeznaczone na pomoc najmłodszym pacjentom polskich szpitali. Hasłem tegorocznego finału było wczesne wykrywanie nowotworów wśród dzieci.

Gorącą atmosferę w klubie podtrzymywali znakomici muzycy: grał dla nas duet Sari, kulisy tanecznej sztuki prezentowali członkowie grupy Afrimania, którzy przeprowadzili publiczną lekcję salsy, eklektyczno-ekscentryczne klimaty muzyczne prezentował fenomenalny Larry Beau, zaś tuż po happeningu Światełko do Nieba, zagrała nasza gwiazda wieczoru, irlandzki zespół Rebublic of Loose! Po sporej dawce funk-rocka, na scenę wkroczyli muzycy z zespołu Mutefish – ich żywiołowe melodie na polsko-słowacką nutę porwały tłumy! Pozostając w polskich klimatach, nasz nieoceniony konferansjer Pan Witek z Atlantydy zagrał jedyny w swoim rodzaju koncert akustyczny, zaś na zakończenie, do snu kołysał nas jazzowy zespół z fantastyczną Anne Marie Kelly na czele. Bawiliśmy się do północy!

W latach 1993-2006, Fundacja WOŚP zebrała ponad 73 miliony dolarów.

Oprócz akcji i koncertów, podczas finału WOŚP w naszym orkiestrowym sztabie gościliśmy reprezentantów Forum Polonia, którzy prowadzili kampanię profrekwencyjną „Głosuję w Irlandii”, zaś na maluchy czekały warsztaty plastyczne i malowanie twarzy. Punktualnie o godzinie 16.00 na placu przed klubem Le Cirk zajechała kawalkada mrocznych jeźdźców – motocyklistów z grupy Husarria, którzy kwestowali na rzecz Orkiestry i przekazali wiele fantów na licytację. Wielkim sukcesem okazała się również galeria sztuki oraz loteria – za symboliczne 5 euro można było nabyć szczęśliwy los – za każdym kryła się nagroda!

Pierwszy finał dublińskiego WOŚP odbył się w styczniu 2007 – podczas całodniowej imprezy w Temple Bar Music Centre, udało nam się zebrać 21 894,70 euro. W roku 2008, kiedy graliśmy w klubie Voodoo Lounge, zebraliśmy 10 209,95 euro. W 2009 roku, podczas jazzowego finału w klubie Le Cirk, udało nam się zebrać 8 108,62 euro.

Styczniowy finał WOŚP w Dublinie zorganizowany był po raz trzeci przez redakcję magazynu Polski Express. Wspaniała impreza nie odbyłaby sie bez pomocy naszych sponsorów: Ambasady RP w Dublinie, AXA, call15, Joyce Scholl of English, Studio Hills, EPS, Polish School of English. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy pomogli przy organizacji i wsparli nasze działania: MeshMash Design, Golden Sun, In-Focus Photography, Salon Perfect Lady, Irish-Polish Society, Foka and Friends Culture Foundation, Salon Obsessions, Szkoła Nauki Jazdy Fifth Gear, Irish Film Institute, Muzeum Nr29, SIPTU, PPD-Poradnia Psychologiczna Dublin, Western Union, Sun Ireland, Afrimania-International Dance Academy, Millionaire Boyz, Abbey Theatre, Polska Szkoła Kitesurfingu www.kite-way.com, Instituto Cervantes, Szkoła Tańca Prestige Dance, Studio Wizażu BAstudio, Medicus, Zen Republic, Sun Body-Moore Street.

Podsumowanie finału WOŚP w Dublinie – 11 stycznia 2009:

PODSUMOWANIE ZBIÓRKI:

- banknoty: 6,078 e
- monety:  2,020.11
- złotówki, funty, obca waluta
TOTAL: 8,108.62 euro

WYBRANE AUKCJE:

- Krawat pana Ambasadora: 140 e
- Bilet na koncert Kazika (fundator Buch Music Promotion): 120 e
- Karnet na 4-tygodniowy kurs tańca w szkole Prestige Dance: 100 e
- Karnet na kurs prawo jazdy Fifth Gear: 85 e
- Voucher na lekcje surfingu w szkole Kite Way (WWW.kite-way.com): 50 e
- Voucher na profesjonalną sesję zdjęciową plus makijaż i włosy (fundatorzy: Katarzyna Świerkowska oraz BA Studio): 130 e
- Kalendarz grupy artystycznej FOCA: 45 e
- Karnet na kompleksowe zabiegi w salonie Impresso: 110 e
- Voucher na kurs jęz. Angielskiego w Polish School of English: 90 e
- Wino owocowe marki wino: 35 e
- Koszulka WOŚP: 80 e
- Kubek WOSP: 40 e
- Kalendarz WOSP z autografem Jurka Owsiaka: 20 e
- Płyta Cd Strachy na Lachy z autografami: 80 e
- Płyta Cd Kult z autografami: 110 e


„Po raz kolejny udało się! – podsumowuje Anna Paś, szefowa sztabu – Choć mieliśmy obawy, czy w obecnym klimacie ekonomicznych Polacy zechcą przyjść na naszą imprezę i wesprzeć ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, niedzielny finał zaskoczył nas wszystkich. Przez cały dzień panowała wspaniała atmosfera, którą skutecznie podgrzewali nasi tancerze i muzycy, doprowadzając publiczność do punktu wrzenia podczas zaciekłych licytacji. Okazuje się, że wciąż jesteśmy gotowi zapłacić 6-krotnie więcej za bilet na koncert, czy wydać kilkaset euro na fotografię, jeśli dochód z nich przeznaczony ma być na chore dzieci. Polacy w Irlandii raz jeszcze pokazali, że – znając wartość swojej pracy – gotowi są wciąż dzielić się z innymi i pomagać bezinteresownie potrzebującym.  Dziękuje wszystkim serdecznie za zaangażowanie i udział w naszym dublińskim, orkiestrowym graniu!” .

 

<Poprzednia   Następna>
 

Tysiące ofert pracy z całej Irlandii!
Najnowsze ogłoszenia
Zestaw stołowy Alaras II
Sprzedam (13.02.2018)
Elegancki narożnik Boston
Sprzedam (13.02.2018)
Promocja - Narożnik Oslo
Sprzedam (09.02.2018)
Meble dziecięce Tenus
Sprzedam (08.02.2018)
Nowoczesny narożnik Aldo - Tanie Polskie Meble w Irlandii
Sprzedam (08.02.2018)


 
= Ogłoszenie ze zdjęciem
Ostatnio na forum:
1: ANKIETA - Odbiór mediów polonijnych w Irlandii by evelynkie
2: Odp:Szukam księgowej lub biura księgowego w Irlandii by orlabenson1
3: wymiana starej waluty na euro by arthrawn76
4: Jak wam się wiedzie? by bsos13
5: przedtreningówka dla żony by kwauuel
Wiadomości różne
Newsy: Biznes, IT
Mamy wysokie noty!

STRONA NA PIĄTKĘ! w Interia.pl
CZTERY GWIAZDKI! w Onet.pl
DOBRA STRONA! w Gwiazdor.pl