Panel logowania
logowanie
Dział download
pobierz
Linki
linki
Forum
forum
Publikuj własne teksty
publikuj
Galerie
galerie
Filmy
filmy
Kartki
kartki
Ogłoszenia
ogłoszenia
Pogoda
pogoda
Strony i blogi
strony/blogi
Poczta
poczta 15gb
REKLAMA / ADVERTISING
>>> OFERTY PRACY FAS
Tłumacz / Słownik PL~EN
Menu główne:
Strona główna
Wiadomości
Wydarzenia
Felietony, porady
Forum
Blogi
Dublin i Irlandia
Przed wyjazdem...
Do załatwienia
Praca
Oferty pracy FAS
Mieszkanie
Transport
Prawo jazdy
Ważne namiary
Partnerzy
Szukaj w serwisie
Zasady korzystania
O Portalu
Napisz do nas
Reklama / Advertising
Pomoc
Logowanie
Użytkownik

Hasło

Zapamiętaj
Przypomnienie hasła
Konto? Zarejestruj się!
Dodaj do ulubionych
 
 
Banner
Strona główna arrow Wiadomości arrow Wiadomości arrow Najlepsi etniczni przedsiębiorcy
Najlepsi etniczni przedsiębiorcy E-mail


“Etniczne grupy w dalszym ciągu mają istotny wpływ na irlandzką ekonomię i naszą reputację zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej” - stwierdził minister ds. integracji Conor Lenihan podczas uroczystości wręczenia nagród Ethnic Entrepreneur 2008 (Przedsiębiorcy Etnicznego 2008), mającej miejsce w kwietniu w Morrison Hotel w Dublinie. Do konkursu po raz kolejny zakwalifikowało się kilka firm polskich obecnych na rynku irlandzkim.

Niestety pomimo silnej reprezentacji, żadnej z nich nie udało się wygrać w tegorocznej edycji konkursu. Nagroda dla najlepszego Przedsiębiorcy Etnicznego roku 2008 przypadła w udziale Asheesh Dewanowi, biznesmenowi indyjskiemu, który trzy lata po przybyciu do Irlandii, czyli w 1998 r., otworzył własną restaurację serwującą tradycyjną kuchnię indyjską. Obecnie przygotowuje się do otwarcia już szóstego punktu gastronomicznego.

Restaurator

Ten 39-letni restaurator daje zatrudnienie blisko 90 osobom, a jego dochody w skali roku oscylują w granicach 5 mln euro. Dewan współpracuje także z firmą konsultingową z branży technologicznej. “Kiedy zaczynałem rozkręcać własny interes w Irlandii, tylko 15 proc. punktów z indyjskim jedzeniem obecnych na tutejszym rynku stanowiły restauracje. Reszta działała na zasadzie take away” - powiedział z mównicy Asheesh Dewan. Warte podkreślenia jest to, iż polscy biznesmeni prowadzący działalność w różnych segmentach rynku, m.in: w budownictwie, usługach, informatyce czy mediach, znaleźli się na gali. Świadczy to o szerokim zainteresowaniu polskich przedsiębiorców gospodarką irlandzką. Stają się oni coraz bardziej zauważalni i doceniani, chociażby dzięki tego typu imprezom. “Pomysł na konkurs tego typu jest ciekawy, gdyż docenia tych, którzy wpływają na rozwój ekonomiczny kraju - zwłaszcza w sferze zatrudnienia” – skomentowała wydarzenie Marta Zadrosz z firmy Polconstruct, podwykonawcy robot budowlanych. - Nowe firmy, nowe idee do zrealizowania, to nowe miejsca pracy. Wyróżnienie to ma również wydźwięk osobisty, gdyż docenia ludzi z pasją, ambicjami, pragnących osiągnąć swoje cele i zrealizować plany, nieobawiających się podjąć ryzyka, aby osiągnąć sukces. Nagroda daje im świadomość, że zmierzają w dobrym kierunku, a przez to zyskują motywację do dalszego działania”. Aby zgłosić się do udziału w konkursie, w przyszłorocznej edycji, należy wypełnić i przesłać do organizatorów Ethic Entrepreneur specjalny formularz. Warunkiem uczestnictwa jest także: co najmniej 5-proc. udział w firmie, którą się zarządza, jej obecność na rynku od minimum dwóch lat, a także możliwość jej rozwoju. Formularz zgłoszeniowy i więcej informacji dostępnych są pod adresem internetowym: www.ethnicentrepreneurs.com.

Sebastian Czerwiński

 

<Poprzednia   Następna>
 

Tysiące ofert pracy z całej Irlandii!
Najnowsze ogłoszenia
Stół Gucci
Sprzedam (16.01.2018)
Sprzatanie aparatamentow booking
Usługi (16.01.2018)
Kanapa Lisa
Sprzedam (09.01.2018)
Polskie Centrum Odszkodowań - Twój partner w każdym wypadku
Usługi (08.01.2018)
Kanapa Nevada
Sprzedam (02.01.2018)


 
= Ogłoszenie ze zdjęciem
Ostatnio na forum:
1: ANKIETA - Odbiór mediów polonijnych w Irlandii by evelynkie
2: Odp:Szukam księgowej lub biura księgowego w Irlandii by orlabenson1
3: wymiana starej waluty na euro by arthrawn76
4: Jak wam się wiedzie? by bsos13
5: przedtreningówka dla żony by kwauuel
Wiadomości różne
Newsy: Biznes, IT
Mamy wysokie noty!

STRONA NA PIĄTKĘ! w Interia.pl
CZTERY GWIAZDKI! w Onet.pl
DOBRA STRONA! w Gwiazdor.pl