Panel logowania
logowanie
Dział download
pobierz
Linki
linki
Forum
forum
Publikuj własne teksty
publikuj
Galerie
galerie
Filmy
filmy
Kartki
kartki
Ogłoszenia
ogłoszenia
Pogoda
pogoda
Strony i blogi
strony/blogi
Poczta
poczta 15gb
REKLAMA / ADVERTISING
>>> OFERTY PRACY FAS
Tłumacz / Słownik PL~EN
Menu główne:
Strona główna
Wiadomości
Wydarzenia
Felietony, porady
Forum
Blogi
Dublin i Irlandia
Przed wyjazdem...
Do załatwienia
Praca
Oferty pracy FAS
Mieszkanie
Transport
Prawo jazdy
Ważne namiary
Partnerzy
Szukaj w serwisie
Zasady korzystania
O Portalu
Napisz do nas
Reklama / Advertising
Pomoc
Logowanie
Użytkownik

Hasło

Zapamiętaj
Przypomnienie hasła
Konto? Zarejestruj się!
Dodaj do ulubionych
 
 
Banner
Strona główna arrow Wiadomości arrow Wiadomości arrow Lepsza praca dla imigrantów
Lepsza praca dla imigrantów E-mail


Poszukujesz pracy? To jest program właśnie dla Ciebie!

“Nie musimy wykonywać zawodu poniżej naszych kwalifikacji ani kurczowo trzymać się jednej pracy. Na kursie Employment for People from Immigrant Communities uświadomiłam sobie, że my imigranci też mamy szansę na lepsze życie w Irlandii” – mówi Karolina Naworol, jedna z uczestniczek programu.

Karolina przyjechała do Irlandii prawie trzy lata temu. Chciała zrealizować swoją wielką pasję – pracować z końmi. Jednak wymarzona praca pozostawiła jej złe wspomnienia. Pracodawca nie poczuwał się do płacenia za nadgodziny ani do wystawiania odcinków z wypłatą. Po kolejnym nieprzyjemnym doświadczeniu z irlandzkim pracodawcą, który do tej pory nie wystawił jej dokumentu P45, Karolina zgłosiła się do programu pomagającego imigrantom w poruszaniu się po tutejszym rynku pracy.

Uruchomiony w styczniu 2008 r., EPIC (Employment for People from Immigrant Communities) jest kontynuacją zeszłorocznego programu skierowanego do imigrantów, których dzieci urodziły się w Irlandii. Employment for Parents of Irish Born Children okazał się tak wielkim sukcesem, że jego organizator - Business in the Community Ireland - postanowił rozszerzyć grupę docelową. Na sześciotygodniowy kurs EPIC zgłaszają się w dalszym ciągu uchodźcy z Afryki, ale coraz więcej przybywa na nim imigrantów z Unii Europejskiej. Jak mówi koordynator programu Patti McCann, cel pozostaje ten sam: “Chcemy pomagać imigrantom, którzy nie posiadają referencji od irlandzkich pracodawców i w związku z tym mają problemy ze znalezieniem pracy w Irlandii”. EPIC, finansowany przez Urząd Ministra ds. Integracji, jest pilotażowym projektem rządu irlandzkiego. Pod koniec roku ma być realizowany przez organizacje pozarządowe na terenie całego kraju.

Na pierwszy ośrodek programu, ze względu na dobrą lokalizację oraz duże skupisko imigrantów, wybrano dublińską dzielnicę Inchicore. Dzięki współpracy z lokalnymi biurami Social Welfare informacje o programie rozesłano do blisko 500 bezrobotnych z południowej części Dublina. Krzysztof Trzciński, informatyk, dowiedział się o EPIC od swojej siostry, która otrzymała ulotkę informacyjną w biurze Social Welfare bezpośrednio od doradców programu. I choć sam poszukiwał wtedy pracy, do oferty kursu odniósł się sceptycznie. Wierzył, że samodzielnie potrafi znaleźć zatrudnienie w swojej branży.

Kurs przeszedł jednak błyskawicznie (perfekcyjnie zaliczył test z angielskiego, został zwolniony z części informatycznej). Skoncentrował się natomiast na technikach prezentacji podczas rozmowów kwalifikacyjnych. Od ponad miesiąca Krzysztof pracuje jako doradca techniczny w Hewlett Packard. Chwali sobie nową pracę oraz możliwości rozwoju zawodowego. Do dziś wdzięczny jest pracownicom z Centrum Oblatów za indywidualne podejście do każdego uczestnika programu oraz serdeczną atmosferę. Bez wahania poleca program wszystkim zainteresowanym planowaniem ścieżki kariery zawodowej.

Także Corinne Lombe z Kongo, kolejna uczestniczka kursu, czuje się dziś o wiele pewniej na rynku pracy. Z dyplomem języka biznesu i turystyki zamierza szukać pracy na dublińskim lotnisku w dziale obsługi klienta. Rozmowy o pracę nie boi się, bo w trakcie kursu nauczyła się, jak przekonywująco zaprezentować się przyszłemu pracodawcy. A wszystko w sześć tygodni!

Więcej informacji o programie oraz zapisy:
The Oblate Centre,
Tyrconnell Road,
Inchicore,
Dublin 8
tel.: 01 453 4352, 01 402 0274
(Katarzyna Piłat - doradca ds. zatrudnienia i szkoleń)
e-mail:
www.bitc.ie

Ważne: kurs jest bezpłatny. Składa się z trzech modułów: języka angielskiego, informacji n/t życia i pracy w Irlandii (prawa pracownicze, świadczenia socjalne, szkolenia dot. pisania CV oraz rozmów kwalifikacyjnych) oraz zajęć informatycznych.

Warunek uczestnictwa:
dobra znajomość języka angielskiego.

Sabina Wasik

“Polski Herald”, wyd. 16 kwietnia 2008 r.

 

<Poprzednia   Następna>
 

Tysiące ofert pracy z całej Irlandii!
Najnowsze ogłoszenia
Stół Gucci
Sprzedam (16.01.2018)
Sprzatanie aparatamentow booking
Usługi (16.01.2018)
Kanapa Lisa
Sprzedam (09.01.2018)
Polskie Centrum Odszkodowań - Twój partner w każdym wypadku
Usługi (08.01.2018)
Kanapa Nevada
Sprzedam (02.01.2018)


 
= Ogłoszenie ze zdjęciem
Ostatnio na forum:
1: ANKIETA - Odbiór mediów polonijnych w Irlandii by evelynkie
2: Odp:Szukam księgowej lub biura księgowego w Irlandii by orlabenson1
3: wymiana starej waluty na euro by arthrawn76
4: Jak wam się wiedzie? by bsos13
5: przedtreningówka dla żony by kwauuel
Wiadomości różne
Newsy: Biznes, IT
Mamy wysokie noty!

STRONA NA PIĄTKĘ! w Interia.pl
CZTERY GWIAZDKI! w Onet.pl
DOBRA STRONA! w Gwiazdor.pl