Panel logowania
logowanie
Dział download
pobierz
Linki
linki
Forum
forum
Publikuj własne teksty
publikuj
Galerie
galerie
Filmy
filmy
Kartki
kartki
Ogłoszenia
ogłoszenia
Pogoda
pogoda
Strony i blogi
strony/blogi
Poczta
poczta 15gb
REKLAMA / ADVERTISING
>>> OFERTY PRACY FAS
Tłumacz / Słownik PL~EN
Menu główne:
Strona główna
Wiadomości
Wydarzenia
Felietony, porady
Forum
Blogi
Dublin i Irlandia
Przed wyjazdem...
Do załatwienia
Praca
Oferty pracy FAS
Mieszkanie
Transport
Prawo jazdy
Ważne namiary
Partnerzy
Szukaj w serwisie
Zasady korzystania
O Portalu
Napisz do nas
Reklama / Advertising
Pomoc
Logowanie
Użytkownik

Hasło

Zapamiętaj
Przypomnienie hasła
Konto? Zarejestruj się!
Dodaj do ulubionych
 
 
Banner
Strona główna arrow Wiadomości arrow Wiadomości arrow Zawsze blisko czytelników
Zawsze blisko czytelników E-mail


Przedstawiać go specjalnie nie trzeba. Zna go każdy, kto zdecydował się przeżyć „irlandzki sen”, przybywając na Zieloną Wyspę w celach zarobkowych lub jakichkolwiek innych.  „Polski Herald” – bo o nim mowa – to jedno z najbardziej popularnych pism wydawanych dla Polaków w Irlandii. Ten cotygodniowy dodatek do środowego „Evening Herald”, jednej z najpopularniejszych codziennych gazet irlandzkich, wydawany jest przez Independent Newspapers (Ireland) Ltd.

„Polski Herald” to m.in. reportaże, wywiady, felietony. Początkowo dostępny był tylko w Dublinie i jego okolicach. Obecnie, dzięki wzrastającemu zainteresowaniu, można go nabyć w całej Irlandii, w każdym środowym wydaniu „Evening Herald”. Już dawno temu gazeta została bardzo pozytywnie przyjęta przez czytelników, zyskując sobie należne miejsce wśród wydawanych w Irlandii pism skierowanych do polskiej społeczności. Jego potencjał został dostrzeżony przez jurorów prestiżowego corocznego konkursu medialnego MAMA 2006 (Media and Multicultural Awards) dla mediów promujących integrację i działania multikulturowe – w maju 2006 r. „Polski Herald” otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii media prasowe. Nie od dziś pismo wzbudza zainteresowanie mediów nie tylko z Polski czy Irlandii, ale także z innych krajów europejskich. Mówiono o nim m.in. w BBC, telewizjach niemieckiej i francuskiej oraz wielu stacjach radiowych.

W każdą środę „Polski Herald” dostarcza swoim czytelnikom w całej Irlandii najświeższe informacje z Irlandii (przygotowywane m.in. przez dziennikarzy irlandzkich) i Polski – w tym polityczne, społeczne, kulturalne, sportowe, praktyczne porady, porcję zapowiedzi kulturalnych. „Prezentujemy rzeczywistość zarówno z polskiej, jak i irlandzkiej perspektywy. Dla czytelników irlandzkich przygotowujemy co pewien czas angielskie skróty najważniejszych informacji. Współpracują z nami dziennikarze polscy przebywający w Irlandii oraz stali korespondenci z Polski, pracujący w tamtejszych mediach” – mówi Edyta Wygonik-Barzyk z redakcji „Polskiego Heralda”.

Pismo redagowane jest stale przez trzy osoby oraz kilku współpracowników z Irlandii oraz z Polski. W skład tego zespołu wchodzą m.in.:

Tom Galvin – redaktor naczelny od początku istnienia gazety, irlandzki dziennikarz (znający język polski), ma żonę Polkę, przez kilka lat mieszkał w Polsce, gdzie uczył języka angielskiego w szkole. Wspołpracuje również z innymi tytułami Independent Newspapers. Właśnie ukazała się jego książka "There's an egg in my soup".

Iwona Slabuszewska-Krauze – w PH od początku istnienia gazety. Dziennikarka i socjolog, w Irlandii wcześniej wspołpracowała z magazynem „Szpila” oraz portalem Dublinek.net, a w Polsce przez wiele lat z czasopismami edukacyjnymi i turystycznymi. W zeszłym roku wydano jej książkę „Hotel Irlandia”.

Edyta Wygonik-Barzyk – współpracownik „Polskiego Heralda” od początku jego istnienia, wcześniej redaktor naczelna „Szpili” - pierwszego kolorowego magazynu informacyjnego-kulturalnego w Irlandii. Autorka m.in. wielu bajek i tekstów dla dzieci, a także kilku publikacji naukowych. Wykaz niektórych publikacji można znaleźć na stronie wydawnictwa Zielona Sowa: www.zielonasowa.pl

Witold Bereś – felietonista, dziennikarz, scenarzysta, producent filmowy. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Warto dodać, że „Polski Herald” jest głównym i jedynym patronem medialnym Festiwalu Filmu Polskiego w Dublinie, którego II edycja rusza w październiku 2007 r., jak również partnerem medialnym kilku innych imprez i przedsięwzięć w Irlandii, m.in. Polish Party Summer i projektu The Polish Connection.

W listopadzie 2007 r. „Polski Herald” będzie obchodzić swoje 2 urodziny. Jak zapewniają twórcy pisma, będzie się ono stale rozwijać, wzbogacać swoją zawartość i starać się być zawsze blisko swoich czytelników.

AW

 

<Poprzednia   Następna>
 

Tysiące ofert pracy z całej Irlandii!
Najnowsze ogłoszenia
Stół Gucci
Sprzedam (16.01.2018)
Sprzatanie aparatamentow booking
Usługi (16.01.2018)
Kanapa Lisa
Sprzedam (09.01.2018)
Polskie Centrum Odszkodowań - Twój partner w każdym wypadku
Usługi (08.01.2018)
Kanapa Nevada
Sprzedam (02.01.2018)


 
= Ogłoszenie ze zdjęciem
Ostatnio na forum:
1: ANKIETA - Odbiór mediów polonijnych w Irlandii by evelynkie
2: Odp:Szukam księgowej lub biura księgowego w Irlandii by orlabenson1
3: wymiana starej waluty na euro by arthrawn76
4: Jak wam się wiedzie? by bsos13
5: przedtreningówka dla żony by kwauuel
Wiadomości różne
Newsy: Biznes, IT
Mamy wysokie noty!

STRONA NA PIĄTKĘ! w Interia.pl
CZTERY GWIAZDKI! w Onet.pl
DOBRA STRONA! w Gwiazdor.pl