Panel logowania
logowanie
Dział download
pobierz
Linki
linki
Forum
forum
Publikuj własne teksty
publikuj
Galerie
galerie
Filmy
filmy
Kartki
kartki
Ogłoszenia
ogłoszenia
Pogoda
pogoda
Strony i blogi
strony/blogi
Poczta
poczta 15gb
REKLAMA / ADVERTISING
>>> OFERTY PRACY FAS
Tłumacz / Słownik PL~EN
Menu główne:
Strona główna
Wiadomości
Wydarzenia
Felietony, porady
Forum
Blogi
Dublin i Irlandia
Przed wyjazdem...
Do załatwienia
Praca
Oferty pracy FAS
Mieszkanie
Transport
Prawo jazdy
Ważne namiary
Partnerzy
Szukaj w serwisie
Zasady korzystania
O Portalu
Napisz do nas
Reklama / Advertising
Pomoc
Logowanie
Użytkownik

Hasło

Zapamiętaj
Przypomnienie hasła
Konto? Zarejestruj się!
Dodaj do ulubionych
 
 
Różne wiadomości bieżące
 • USA: Rick Gates przyznał się do winy

  USA: Rick Gates przyznał się do winyByły wiceszef sztabu Donalda Trumpa, Rick Gates, przyznał się w piątek do winy; specjalny prokurator Robert Mueller prowadzący śledztwo w sprawie tzw. Russiagate oskarżył go między innymi o "spiskowanie przeciw USA" oraz składanie fałszywych zeznań.


 • Włochy: 115 osób zmarło z powodu powikłań po grypie

  Włochy: 115 osób zmarło z powodu powikłań po grypie115 osób zmarło we Włoszech od początku tegorocznego sezonu grypowego; zanotowano ponad 7,1 miliona zachorowań - to dane z biuletynu medycznego redagowanego na podstawie monitoringu przebiegu zachorowań. Według ekspertów to najcięższa grypa od 15 lat.


 • Tusk: Trzeba zatrzymać falę złych opinii o Polsce

  Tusk: Trzeba zatrzymać falę złych opinii o PolscePrzewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w piątek, że sytuacja w relacjach Polski z Izraelem jest bardzo poważna i jest na nią "tylko jedna rada", a mianowicie - zatrzymać falę złych opinii o Polsce oraz antysemickich wypowiedzi w kraju.


 • Tusk: UE wzywa Rosję do wstrzymania przemocy

  Tusk: UE wzywa Rosję do wstrzymania przemocyUnia Europejska wzywa Rosję oraz Iran do natychmiastowego wstrzymania przemocy w Syrii - powiedział w piątek podczas konferencji prasowej w Brukseli przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.


 • Ziobro: Nowela o IPN ma chronić Polskę przed kłamliwymi oskarżeniami

  Ziobro: Nowela o IPN ma chronić Polskę przed kłamliwymi oskarżeniami​"Znowelizowana ustawa o IPN ma chronić państwo polskie i naród jako całość przed kłamliwymi oskarżeniami o udział w niemieckich zbrodniach, a nie służyć zacieraniu odpowiedzialności pojedynczych osób lub grup. Nie będzie kar dla świadków historii, naukowców czy dziennikarzy" - zapowiedział minister sprawiedliwości prokurator generalny Zbigniew Ziobro.


Sennik


Szósta wystawa indywidualna Katarzyny Gajewskiej – ‘Based On Dreams’ w Newbridge

Pamiętacie Piaskowego Dziadka – przychodził wieczorem i wprost z telewizora rozsypywał magiczny piasek, od którego dzieciom i zwierzętom śniły się najdziwniejsze sny...
Dziś w Piaskowego Dziadka  - a może Babcię – wciela się Katarzyna Gajewska, młoda malarka, której nazwisko coraz częściej pojawia się w katalogach wystaw i w prasie branżowej. Tym razem, podczas szóstej już w tym roku wystawy indywidualnej, Gajewska zabiera nas do krainy snów i opowieści z dzieciństwa. Wśród obrazów, od których cierpła nam skóra, przez pełne naiwnego wdzięku motywy z niewinnych dziecięcych bajek, aż po krainę, którą bezpowrotnie opuściliśmy, przywdziewając na siebie płaszcz obłudy i hipokryzji...

Czytaj całość...
W pogoni za sztucznym zającem


Wyścigi psów

Wyścigi psów to jedna z tych imprez, które warto zaliczyć, będąc z Irlandii – to w końcu jedna z ulubionych i najbardziej popularnych rozrywek Irlandczyków. To nie tylko oryginalnie spędzony wieczór, ale też wspaniała zabawa połączona z hazardowym dreszczykiem emocji, no i szansa na wygraną – wystarczy postawić na odpowiedniego psa.

Czytaj całość...
W tyglu kultur i religii


Festiwal Dublin Rathayatra, 1 września 2007

W Polsce Festiwal Czterech Kultur z roku na rok udowadnia, że rzeczywistość kulturowa wcale nie musi być spolaryzowana na „obcych” i „swoich”, bowiem czasy, kiedy dominował jeden słuszny światopogląd, legły w gruzy wobec otwartych granic, mieszających się zwyczajów i postępującej globalizacji. Dublin póki co, zdaje się poprawnie zdawać egzamin z multikulturalizmu, a zainteresowanie życiem tych „innych” coraz to zwyżkuje – okazji ku temu coraz więcej, począwszy od polskich koncertów, przez restauracje serwujące kuchnię z niemal każdego zakątka świata, aż po rozrastający się w swej formie i treści Festiwal Kultur w Dun Laoghaire.

Czytaj całość...
Jeden na czterech piratów drogowych nie jest Irlandczykiem


Jeden na czterech kierowców, którzy zostali ukarani za nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego, nie otrzymuje punktów karnych, którymi powinien być obciążany w przypadku łamania przepisów.
Najnowsze dane wskazuje, że prawie 440 tys. kierowców otrzymało punkty karne, od kiedy wprowadzono je w roku 2002. Prawie 109 tys. spośród tych kierowców nie posiada jednak irlandzkiego prawa jazdy, a inne niż irlandzkie prawo jazdy nie może być obciążone punktami karnymi.
Oznacza to, że dziesiątki tysięcy kierowców łamie przepisy ruchu drogowego w Irlandii i nie ma to żadnego wpływu na wyskość opłat związane z ich składkami ubezpieczenia.

Czytaj całość...
Omen


Czasami mnie nachodzi... Przyjechawszy z jak zwykle zbyt krótkich wakacji spędzonych w Polsce osiadam ospale w mglistą irlandzką rzeczywistość. Wszystko jawi mi się jakieś bardziej szare niż zwykle – dom jakby mniejszy od tego, za który dwa lata temu podpisałam ćwierćmilionowy cyrograf z bankowym diabłem, góry za oknem niższe niż te, które pamiętam przed wyjazdem, powietrze bardziej wilgotne, robota cięższa, godziny dłuższe.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 21 22 23 Następna > Koniec >>

 

Tysiące ofert pracy z całej Irlandii!
Ogłoszenia
Nowoczesny zestaw do jadalni
Sprzedam (22.02.2018)
Tlumacz Przysiegly w IRL
Usługi (21.02.2018)
Marynata i panierka do kurczaka i ryby dla lokali gastronomicznych
Różne (21.02.2018)
System Monsun
Sprzedam (20.02.2018)
Awangardowy narożnik Berlin 2
Sprzedam (20.02.2018)


 
= Ogłoszenie ze zdjęciem
Ostatnio na forum:
1: ANKIETA - Odbiór mediów polonijnych w Irlandii by evelynkie
2: Odp:Szukam księgowej lub biura księgowego w Irlandii by orlabenson1
3: wymiana starej waluty na euro by arthrawn76
4: Jak wam się wiedzie? by bsos13
5: przedtreningówka dla żony by kwauuel
Mamy wysokie noty!

STRONA NA PIĄTKĘ! w Interia.pl
CZTERY GWIAZDKI! w Onet.pl
DOBRA STRONA! w Gwiazdor.pl