Panel logowania
logowanie
Dział download
pobierz
Linki
linki
Forum
forum
Publikuj własne teksty
publikuj
Galerie
galerie
Filmy
filmy
Kartki
kartki
Ogłoszenia
ogłoszenia
Pogoda
pogoda
Strony i blogi
strony/blogi
Poczta
poczta 15gb
REKLAMA / ADVERTISING
>>> OFERTY PRACY FAS
Tłumacz / Słownik PL~EN
Menu główne:
Strona główna
Wiadomości
Wydarzenia
Felietony, porady
Blogi
Dublin i Irlandia
Przed wyjazdem...
Do załatwienia
Praca
Oferty pracy FAS
Mieszkanie
Transport
Prawo jazdy
Ważne namiary
Partnerzy
Szukaj w serwisie
Zasady korzystania
O Portalu
Napisz do nas
Reklama / Advertising
Pomoc
Logowanie
Użytkownik

Hasło

Zapamiętaj
Przypomnienie hasła
Konto? Zarejestruj się!
Szczególnie polecamy:
Photography of all kinds
Photography For Sale
Web Directory: Direo.Net
Fine Art Prints
Radio internetowe:
SKY.FM - mnóstwo gatunków
Polskie i polonijne stacje radiowe
Dodaj do ulubionych
 
 
 • Wiadomości


  Polacy w Irlandii - Canal+DiscoveryJeśli jesteś jedną z tych wielu osób, które odnalazły swoje szczęście na Zielonej Wyspie - opowiedz o tym w odcinku o Polakach w Irlandii na Canal+Discovery.

  Read more...
 • Wiadomości


  "Matylda wyjeżdża"Jak pomóc dziecku zrozumieć strach towarzyszący przeprowadzce do innego kraju? Jak mądrze wprowadzić małego emigranta w nieznany mu świat? Bohaterka książki Justyny Zbroi to dziewczynka, która "wyjeżdża do obcego kraju", "uczy się języka" i "pamięta, skąd pochodzi". Okazuje się, że uporanie się Matyldy z lękiem przed nieznanym i przełamywanie różnych barier mogą być dużo prostszym doświadczeniem dzięki pomocnej dłoni rodziców i sile dziecięcej wyobraźni.

  Read more...
 • Wiadomości


  Nie trać tego, co już masz...Język, czyli społecznie ukształtowany system budowania wypowiedzi to coś, bez czego nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania w społeczeństwie. Mówiąc o języku, mamy najczęściej na myśli ludzką mowę. Wypowiadane przez nas słowa są odbierane przez słuchaczy i przetwarzane, dzięki czemu bez problemu możemy się porozumieć. Na co dzień nie zastanawiamy się nad rzeczami, które wydają się oczywiste. Nie doceniamy tego, że możemy chodzić, słyszeć czy mówić. Okazuje się jednak, że każdego roku wiele języków wymiera.

  Read more...
Różne wiadomości bieżące
Pogodna niedziela w Mayo


Ireneusz Krosny... czyli występ Ireneusza Krosnego i inne atrakcje!


Po raz kolejny zapraszamy Was na wyjątkowy występ polskiego mima Ireneusza Krosnego! Występ odbędzie się 23 października 2011 r. o godz. 20:30 w Castlebar, Co. Mayo w Royal Theatre. Jeśli macie ochotę oderwać się na od codzienności i spędzić niezapomnianą  niedzielę w Mayo - na pewno będzie to dla Was idealne rozwiązanie!

Czytaj całość...
Seekers - 50% Male Experimental Theatre


Seekers - 50% Male Experimental TheatreZespół 50% Male Experimental Theatre powstał w lutym 2009 roku. Tworzą go artyści rodem z Polski, Irlandii i Uzbekistanu a połączyła ich wspólna pasja, jaką jest taniec współczesny i teatr ruchu. Ich pierwsza produkcja, egzystencjalna sztuka "Peter Pans" według choreografii Anny Gąciarz, prezentowana była w D-Light Studios, na festiwalu "Sztukowanie" oraz w dublińskim Project Arts Centre. Tym razem, artyści zaproszeni zostali do udziału w prestiżowym festiwalu ABSOLUT Fringe, który dn. 10-25 września odbędzie się w Dublinie.

Czytaj całość...
Karen Gillece - pierwszy raz po polsku!


Longshore DriftPisanie - obok podróżowania i poznawania egzotycznych zakątków Ameryki Południowej - to ważne zajęcie w życiu irlandzkiej pisarki, Karen Gillece. Na karty powieści Longshore Drift (Przybrzeżny dryf) autorka przenosi doświadczenie i obserwacje z podróży do miejsc o odmiennym, groźnym klimacie. W tym obcym świecie, w środku zatłoczonego targowiska brazylijskiej Ubatuby, głównej bohaterce, Larze, ginie w okamgnieniu czteroletni syn. Tak zaczyna się wielowątkowa odyseja, pełna zmagań, namiętności i złudzeń. Mimo nowych decyzji i powrotu do Irlandii, do macierzystego hrabstwa Kerry, echo minionych wydarzeń odciśnie piętno na Larze, a także na jej otoczeniu.

Czytaj całość...
British Airways rekrutuje pilotów na YouTube


British Airways rekrutuje pilotów na YouTubeBritish Airways wykorzystuje serwis YouTube jako część swego największego od ponad 10 lat programu rekrutacyjnego


Plany zatrudnienia obejmują także podjecie współpracy z wojskiem w celu umożliwienia pilotom wojskowym dalszej kariery w lotnictwie cywilnym. Brytyjski przewoźnik planuje zatrudnić do roku 2016 ponad 800 nowych pilotów i ma również nadzieje na przyjęcie w swoje szeregi doświadczonych pilotów z innych linii lotniczych.

Czytaj całość...
Rachunki za gaz będą wyższe o ok. 22 proc.


Gaz w Irlandii drożejeBlisko pół miliona klientów firmy Bord Gais zostanie od października dotkniętych podwyżką cen gazu po tym, jak zmianę tę zaakceptował urząd regulacji energetyki.

Firma początkowo nosiła się z zamiarem podniesienia cen o 28 procent, w związku rosnącymi cenami gazu u dostawców na międzynarodowych rynkach.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Koniec >>

 

Tysiące ofert pracy z całej Irlandii!
Najnowsze ogłoszenia
Przesyłki Kurierskie - satysfakcja gwarantowana
Usługi (20.05.2017)
Polskie Centrum Odszkodowań - Twój partner w każdym wypadku
Usługi (18.05.2017)
Polskie meble w Irlandii
Sprzedam (17.05.2017)
Poszukiwana
Różne (16.05.2017)
Paczki, przeprowadzki Irl-Pl, Kurier
Usługi (12.05.2017)


 
= Ogłoszenie ze zdjęciem
Mamy wysokie noty!

STRONA NA PIĄTKĘ! w Interia.pl
CZTERY GWIAZDKI! w Onet.pl
DOBRA STRONA! w Gwiazdor.pl