Panel logowania
logowanie
Dział download
pobierz
Linki
linki
Forum
forum
Publikuj własne teksty
publikuj
Galerie
galerie
Filmy
filmy
Kartki
kartki
Ogłoszenia
ogłoszenia
Pogoda
pogoda
Strony i blogi
strony/blogi
Poczta
poczta 15gb
REKLAMA / ADVERTISING
>>> OFERTY PRACY FAS
Tłumacz / Słownik PL~EN
Menu główne:
Strona główna
Wiadomości
Wydarzenia
Felietony, porady
Forum
Blogi
Dublin i Irlandia
Przed wyjazdem...
Do załatwienia
Praca
Oferty pracy FAS
Mieszkanie
Transport
Prawo jazdy
Ważne namiary
Partnerzy
Szukaj w serwisie
Zasady korzystania
O Portalu
Napisz do nas
Reklama / Advertising
Pomoc
Logowanie
Użytkownik

Hasło

Zapamiętaj
Przypomnienie hasła
Konto? Zarejestruj się!
Dodaj do ulubionych
 
 
Różne wiadomości bieżące
 • USA: Rick Gates przyznał się do winy

  USA: Rick Gates przyznał się do winyByły wiceszef sztabu Donalda Trumpa, Rick Gates, przyznał się w piątek do winy; specjalny prokurator Robert Mueller prowadzący śledztwo w sprawie tzw. Russiagate oskarżył go między innymi o "spiskowanie przeciw USA" oraz składanie fałszywych zeznań.


 • Włochy: 115 osób zmarło z powodu powikłań po grypie

  Włochy: 115 osób zmarło z powodu powikłań po grypie115 osób zmarło we Włoszech od początku tegorocznego sezonu grypowego; zanotowano ponad 7,1 miliona zachorowań - to dane z biuletynu medycznego redagowanego na podstawie monitoringu przebiegu zachorowań. Według ekspertów to najcięższa grypa od 15 lat.


 • Tusk: Trzeba zatrzymać falę złych opinii o Polsce

  Tusk: Trzeba zatrzymać falę złych opinii o PolscePrzewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w piątek, że sytuacja w relacjach Polski z Izraelem jest bardzo poważna i jest na nią "tylko jedna rada", a mianowicie - zatrzymać falę złych opinii o Polsce oraz antysemickich wypowiedzi w kraju.


 • Tusk: UE wzywa Rosję do wstrzymania przemocy

  Tusk: UE wzywa Rosję do wstrzymania przemocyUnia Europejska wzywa Rosję oraz Iran do natychmiastowego wstrzymania przemocy w Syrii - powiedział w piątek podczas konferencji prasowej w Brukseli przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.


 • Ziobro: Nowela o IPN ma chronić Polskę przed kłamliwymi oskarżeniami

  Ziobro: Nowela o IPN ma chronić Polskę przed kłamliwymi oskarżeniami​"Znowelizowana ustawa o IPN ma chronić państwo polskie i naród jako całość przed kłamliwymi oskarżeniami o udział w niemieckich zbrodniach, a nie służyć zacieraniu odpowiedzialności pojedynczych osób lub grup. Nie będzie kar dla świadków historii, naukowców czy dziennikarzy" - zapowiedział minister sprawiedliwości prokurator generalny Zbigniew Ziobro.


Karen Gillece - pierwszy raz po polsku!


Longshore DriftPisanie - obok podróżowania i poznawania egzotycznych zakątków Ameryki Południowej - to ważne zajęcie w życiu irlandzkiej pisarki, Karen Gillece. Na karty powieści Longshore Drift (Przybrzeżny dryf) autorka przenosi doświadczenie i obserwacje z podróży do miejsc o odmiennym, groźnym klimacie. W tym obcym świecie, w środku zatłoczonego targowiska brazylijskiej Ubatuby, głównej bohaterce, Larze, ginie w okamgnieniu czteroletni syn. Tak zaczyna się wielowątkowa odyseja, pełna zmagań, namiętności i złudzeń. Mimo nowych decyzji i powrotu do Irlandii, do macierzystego hrabstwa Kerry, echo minionych wydarzeń odciśnie piętno na Larze, a także na jej otoczeniu.

Czytaj całość...
British Airways rekrutuje pilotów na YouTube


British Airways rekrutuje pilotów na YouTubeBritish Airways wykorzystuje serwis YouTube jako część swego największego od ponad 10 lat programu rekrutacyjnego


Plany zatrudnienia obejmują także podjecie współpracy z wojskiem w celu umożliwienia pilotom wojskowym dalszej kariery w lotnictwie cywilnym. Brytyjski przewoźnik planuje zatrudnić do roku 2016 ponad 800 nowych pilotów i ma również nadzieje na przyjęcie w swoje szeregi doświadczonych pilotów z innych linii lotniczych.

Czytaj całość...
Rachunki za gaz będą wyższe o ok. 22 proc.


Gaz w Irlandii drożejeBlisko pół miliona klientów firmy Bord Gais zostanie od października dotkniętych podwyżką cen gazu po tym, jak zmianę tę zaakceptował urząd regulacji energetyki.

Firma początkowo nosiła się z zamiarem podniesienia cen o 28 procent, w związku rosnącymi cenami gazu u dostawców na międzynarodowych rynkach.

Czytaj całość...
VAT w dół!


Irlandzki VAT w dół!Jak informuje Kaplan Business Consulting po wejściu w życie nowej stawki 9 proc. VAT dla hotelarzy, fryzjerów, restauracji i innych można się będzie spodziewać zwiększenia wpływów firm działających w tychże branżach.

Nowa stawka 9 proc. zastąpiła dawną 13,5 proc. i została wprowadzona jako inicjatywa na rzecz wzrostu zatrudnienia. Będzie ona obowiązywać tymczasowo - od dnia 1 lipca 2011 do końca grudnia 2013 roku.

Czytaj całość...
Ceny domów w Irlandii wciąż spadają


Ceny domów ciągle w dółCeny nieruchomości mieszkalnych w Irlandii wciąż spadają i osiągają dziś poziom o 47 procent niższy niż podczas najwyższej prosperity w roku 2007. Nowy raport przygotowany przez serwis Daft.ie mówi, że mimo iż nieruchomości sprzedają się teraz w Irlandii szybciej niż przed laty, to ich ceny ciągle spadają.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Koniec >>

 

Tysiące ofert pracy z całej Irlandii!
Ogłoszenia
Nowoczesny zestaw do jadalni
Sprzedam (22.02.2018)
Tlumacz Przysiegly w IRL
Usługi (21.02.2018)
Marynata i panierka do kurczaka i ryby dla lokali gastronomicznych
Różne (21.02.2018)
System Monsun
Sprzedam (20.02.2018)
Awangardowy narożnik Berlin 2
Sprzedam (20.02.2018)


 
= Ogłoszenie ze zdjęciem
Ostatnio na forum:
1: ANKIETA - Odbiór mediów polonijnych w Irlandii by evelynkie
2: Odp:Szukam księgowej lub biura księgowego w Irlandii by orlabenson1
3: wymiana starej waluty na euro by arthrawn76
4: Jak wam się wiedzie? by bsos13
5: przedtreningówka dla żony by kwauuel
Mamy wysokie noty!

STRONA NA PIĄTKĘ! w Interia.pl
CZTERY GWIAZDKI! w Onet.pl
DOBRA STRONA! w Gwiazdor.pl